Tautas lietišķās mākslas studija „Liepava” izrāda „savas pērles” Ventspilī

15.10.2012

Jaunuma titlulattēls 

No 15. oktobra līdz 15. novembrim Ventspils Pārventas bibliotēkā izstādē „Kurzemes pērļu darbi” būs apskatāmi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” 14 meistaru darbi – Kurzemes vainagi, jostas, aproces, rotas un somiņas.

Tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” meistares izstādē „Kurzemes pērļu darbi” demonstrē gan tradicionālos izstrādājumus ar pērļu rotājumu – cimdi, zeķes, aproces, jostas, vainagi, gan laikmetīgos izstrādājumus – somiņas, apkakles, galvas jostas un citus.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Annas Rozenbergas, Antras Kukukas, Aismas Demmes, Edītes Dūčmanes un Ainas Dzirītes, Ilona Volkova, Ilzes Škubertes, Ingas Dzirītes un citu, kopumā 14 autoru 68 darbus.

„Studijas meistares pamatā nodarbojas ar tekstila amatniecības izkopšanu, kas tradicionālajā izpratnē ir aušana un rokdarbi, meistaru uzmanības lokā vienmēr ir tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa detaļu pētniecība, kā arī austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšana,” stāsta studijas vadītāja Smaida Rubeze, piebilstot, ka, studējot Kurzemes tradicionālās apģērba tekstīlijas, meistares vienmēr saista atšķirīgās tehnikas, materiāli un rotāšanas principi, šajā gadījumā pērles, kuru izmantošana apģērba un detaļu rotāšanai ir īpaši raksturīga tieši Kurzemē.

Tas, ka izstāde iekārtota Ventspilī, ir likumsakarīgi, jo Tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” dalībniecēm ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar ventspilniekiem. Savukārt Pārventas bibliotēkā tādēļ, ka viesojoties šajā vietā, tās darbinieki uzaicināja studijas meistares iekārtot miniatūrdarbu izstādīti. „Pārventas bibliotēka ir aprīkota ar labiem, šim nolūkam paredzētiem izstāžu stendiņiem, kas atvieglo ekspozīcijas izkārtošanu, nepakļaujot riskam eksponātus,” savu izvēli pamato Smaida Rubeze.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja