Liepājas muzejā atklās tautas lietišķās mākslas studijas „Kursa” 60 gadu jubilejas izstādi „Rakstu līkloči”

07.01.2019

Ceturtdien, 10. janvārī pulksten 17:00, Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija Kursa” 60 gadu jubilejas izstādi.

Piedalīsies 34 meistari, parādot pēdējo gadu veikumu un pavisam jaunus darbus. Izstādē būs redzami gan etnogrāfiski, gan mūsdienu tehnikās un materiālos veidoti darinājumi. Būs aplūkojami arī speciāli pagājušā gada Dziesmu un deju svētku izstādei darinātie darbi, kas Liepājā vēl nav redzēti. Tā kā studija regulāri piedalās republikas pašdarināto tērpu skatē „Radošais nemiers”, tad arī šajā izstādē būs grupa darbu ar tērpiem. Vēl skatītāji varēs novērtēt dažādas segas, lakatus, cimdus, dzintara rotas, pinumus un keramiku.

Izstādes vizuālo iekārtojumu veic mākslinieki Iveta un Reinis Kuncīši, kas sola nelielus pārsteigumus.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija Kursa” dalībnieces caur šo izstādi vēlas apmeklētājiem radīt prieku un ierosmi darboties pašiem.

Studijas „Kursa” meistari savus darbus rādījuši ne tikai Baltijas valstīs, bet arī ārvalstīs kā Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs un citu kontinentu zemēs – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā un Japānā.

Izstādes atklāšanas pasākums – bez maksas. Par pasākuma īpašo gaisotni rūpēsies Rucavas etnogrāfiskais ansamblis un tradīciju kopa „Rucavas sievas”.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 10. janvāra līdz 24. februārim.

📷Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.