Tautas dziesmu ansamblim “Voļņica” šodien 30 gadu jubileja

01.04.2020

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansamblis “Voļņica šodien, 1. aprīlī, svin 30 gadu jubileju. Lai arī apsveikumi šobrīd tiek saņemti attālināti un 5. aprīlī koncertzālē “Lielais dzintars” ieplānotais jubilejas koncerts ir pārcelts uz gada nogali, kolektīvs ir radošu ideju un optimisma pilns.

Tautas dziesmu ansamblī “Voļņica” Tatjanas Beļikovas vadībā nacionālo kultūru kopj un attīsta dažādu tautību cilvēki – deviņas dziedātājas un seši dziedoši muzikanti. Ansambļa repertuārā ir vairāk kā 300 krievu, baltkrievu, ukraiņu, čigānu, ebreju, spāņu, vācu, itāļu un latviešu dziesmas. Par darbu sabiedrības integrācijas programmās, saņemti atzinības raksti gan no Latvijas Integrācijas ministrijas, Krievijas konsulāta Liepājā, gan no Krievijas, Ukrainas vēstniekiem un citiem.

Savas pastāvēšanas laikā tautas dziesmu ansamblis “Voļņica” guvis atzinību ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Ansamblis piedalījies daudzos konkursos un festivālos Latvijā un ārvalstīs, kuros iegūti diplomi un godalgotas vietas. Kā piemēram, 2012. gadā “Voļņica” ieguva Eiropas absolūtā čempiona titulu un Zelta Orfeja balvu Eiropas Folkloras asociācijas rīkotajā festivālā “Eurofolk 2012” Bulgārijā, bet 2018. gadā plūca laurus XIII. Starptautiskajā Dziesmu un deju festivālā “Rimini Fest” Itālijā, kur ieguva 1. vietu.

Atgādinām, ka tautas dziesmu ansambļa jubilejas koncerts “Voļņicai-30” no 5. aprīļa ir pārcelts uz šā gada 20. novembri, pulksten 19:00. Koncerts notiks koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Biļetes cena 3 eiro. Ielūgumi un biļetes, kas iegādātas uz iepriekš izsludināto 5. aprīļa koncertu, derīgas koncerta apmeklējumam 20. novembrī.

Jubilejas koncertā krāšņi savīsies dažādu tautu dziesmas un dejas. Pasākumu kuplinās arī viesmākslinieki – instrumentālās džeza mūzikas grupa “JAZZ For 5” Vladimira Stepanova vadībā, Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācijas ansamblis “Tatjaņin denj” Tatjanas Saksaganskajas vadībā un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis “Rucavietis” Justa Patrika Celma vadībā.