“Sidrabvilnis” dodas uz Senioru deju dienu Limbažos

30.05.2024

Šo sestdien, 1. jūnijā, pulksten 18:00 Limbažu brīvdabas estrādē pulcēsies 102 Latvijas senioru deju kolektīvi, lai piedalītos XXII Senioru deju dienas lielkoncertā “Sadanc’s iekš’ Lemsal’”. Dejotāju vidū būs arī Ingrīdas Lūkas vadītais Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis”.

“Limbažu pilsēta, kas senāk saukta par Lemsal, pērn nosvinēja savu 800 gadu jubileju. Turpinot skaisto notikumu, vēlamies deju dienā pilsētas viesiem atgādināt par Limbažu skaistākajām vietām, par viesu uzņemšanu, par viņu un mūsu priekiem,” pastāstīja lielkoncerta režisore Sandra Mieze, “Atcerēsimies arī tos laikus, kad pie mums brauca kuģi un veda reņģes, kuras tirgoja pilsētas gadatirgū, un visa pilsēta smaržoja pēc zivīm.”

Ap 2000 lielkoncerta dalībnieku izdejos 33 dejas, ko veidojuši 23 dažādu paaudžu horeogrāfi. Senioriem pievienosies arī bērnu deju kolektīvi no Limbažu un Ķekavas novadiem. Svētki noritēs Anda Lēnmaņa un asistentes Inetas Indriksones mākslinieciskajā vadībā. Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieri Ainārs Ančevskis un Egils Melbārdis.

Svētkus Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku starplaikā rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Limbažu novada pašvaldība. Ieeja lielkoncertā ir bez maksas.