Sestdien notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”

23.02.2016

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 27. februārī, no pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”, kurā šogad ir rekordliels dalībnieku skaits – sīvā konkurencē trīs vecuma grupās sacentīsies 29 ansambļi un 53 solisti no Liepājas, Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Kuldīgas, Talsiem, Kandavas, Grobiņas, Durbes, Nīcas, kā arī no Aizputes, Stopiņu, Pāvilostas, Mārupes un Ropažu novadiem. Ieejas maksa – 3 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot personu apstiprinošu dokumentu, ieejas maksa – 2 EUR.

Šogad konkursā “Pērļu lietus”, kuru jau piekto gadu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sadarbībā ar bērnu un jauniešu vokālo studijas “Pērlītes” vadītāju Ivetu Loginu, trīs vecuma grupās piedalīsies 362 dziedātāji vecumā no 5 – 16 gadiem.

Konkursa “Pērļu lietus” dalībniekus vērtēs profesionāla žūrija: dziedātāja, nozares eksperte un profesionālā vokālā ansambļa “Putni” vadītāja Antra Dreģe, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe, vokālās grupas “Anima Solla” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja, nozares eksperte Mārīte Puriņa, dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins.

Konkursantu sniegumu klausīties aicinām ikvienu interesentu. Vispirms, no pulksten 12.00 savas muzikālās prasmes rādīs jaunākie dziedātāji vecuma grupā no 5 – 7 gadiem, tad, no pulksten 15.20 uzstāsies bērni vecumā no 8 – 11 gadiem, savukārt vakarpusē, no pulksten 17.45 uz skatuves kāps jaunieši vecumā no 12 – 16 gadiem. Konkursa norises laikos iespējamas minimālas izmaiņas. Rezultātu paziņošana un dalībnieku apbalvošana notiks pēc katras vecuma grupas uzstāšanās.

Katrs vokālais ansamblis piedalās konkursā, izpildot divas dziesmas, solisti – vienu dziesmu pēc izvēles atbilstoši dalībnieka vecuma grupai. Konkursa nolikums paredz, ka tiek izpildītas tikai latviešu autoru dziesmas latviešu valodā.

Vērtēšana konkursā notiks 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām, ņemot vērā intonatīvo skanējumu, muzikālā materiāla, teksta un skatuves priekšnesuma atbilstību izpildītāju vecumam un kopējo skatuvisko tēlu – māksliniecisko kvalitāti (tērpi, horeogrāfija, atraktivitāte, dabiskums). Atbilstoši žūrijas vērtējumam, dalībniekiem tiks piešķirtas mākslinieces Solvitas Bružes veidotās balvas un diplomi I, II un III vietai katrā vecuma grupā, atzinības par labu sniegumu, kā arī pateicības raksti.

Biļetes pieejamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja