Sākusies pieteikšanās tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni”

22.02.2024

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvus līdz šā gada 15. martam pieteikties dalībai tautas deju festivālā “Aprīļa pilieni”, kas norisināsies 20. aprīlī Liepājā.

Deju kolektīvi, kuri vēlas piedalīties tautas deju festivālā, aicināti iepazīties ar nolikumu un līdz 15. martam aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā sadaļā “Nolikumi un pieteikumi” ŠEIT

Festivāls “Aprīļa pilieni” ar nelielām pauzēm norisinās jau otro gadu desmitu un ir iecienīts Latvijas dejotāju vidū. Idejas autore, vidējās paaudzes deju kolektīva “Kvēle” vadītāja Ingrīda Lūka ieskicē festivāla dienas norisi: “Dejotāji ir aktīvi, atraktīvi un enerģiski cilvēki, tāpēc diena iesāksies ar sportiskām aktivitātēm – boulinga sacensībām. Tajās kolektīvi varēs parādīt savu azartu un komandas garu, bet līdzjutēji – izpaust savu radošumu. Tālāk būs mēģinājumi, bet dienu noslēgsim ar koncertu Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.”

I.Lūka pastāstīja, ka koncertam katrs kolektīvs aicināts pieteikt četras dejas, no kurām viena humoristiska rakstura vai cittautu deja. Rīkotāji no pieteiktajām dejām izvēlēsies trīs, ko, ņemot vērā piedāvāto repertuāru, iekļaus koncerta programmā. Detalizētu informāciju var iegūt, izlasot Nolikumu.

Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni” radīts, lai stiprinātu Dziesmu un deju svētku tradīciju, popularizējot latviešu tautas deju un skatuviskās dejas žanru, pulcējot vienkopus Latvijas deju kolektīvus un veicinot to vadītāju pieredzes apmaiņu un sadarbību.