PIRMIZRĀDE! Aicinām uz Liepājas Tautas teātra iestudējumu “Kā rodas izrāde”

11.12.2018

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un režisore Ināra Kalnarāja aicina piektdien, 14. decembrī, pulksten 19.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē uz Liepājas Tautas teātra jauniestudējuma pirmizrādi “Kā rodas izrāde”.

Luga tapusi pēc čehu rakstnieka Karela Čapeka (1890–1938) darba motīviem, kam dots žanra apzīmējums “Mēģinājums ar teātra kostīmu skates elementiem”. Skatītāji varēs ielūkoties teātra izrādes tapšanas aizkulisēs un mēģinājumu procesa dienās un nedienās, ko rotaļīgi ironiskā manierē izspēlēs gandrīz visi Liepājas Tautas teātra dalībnieki, kas iejutīsies dažādās ar izrādes iestudēšanu saistītās situācijas – gaidīs lielas lomas, nedabūs cerēto, aizmirsīs uznācienus uz skatuves, dusmosies par negadījumiem, uztrauksies un cerēs, ka beigu beigās viss tomēr izdosies un izrāde notiks.

Kā rakstījis K. Čapeks: “Teātris ir tāda pati māksla kā karošana un tāds pats azarts kā ruletes spēle. Neviens iepriekš nezina, kas tur iznāks. Ne tikai pirmizrādē, bet katru vakaru ir tīrais brīnums, ka lugu vispār spēlē, un, ja spēlē, tad – ka tā tiek nospēlēta līdz galam…”

Iestudējums rosinās padomāt ne tikai par teātra komisko pusi, bet arī par to neredzamo un ļoti svarīgo darbu, kas notiek ap izrādi – tas ir gan scenogrāfa, gan tērpu mākslinieka, rekvizitora, gaismotāja un daudzu citu cilvēku darbs, kas kopā ar aktierspēli veido to rezultātu, ko bauda skatītājs.

Iestudējuma tapšanā piedalījusies kustību konsultante Alise Putniņa, spēles telpu iekārtojusi un kostīmus izvēlējusies māksliniece Dace Lanka. Režisore I. Kalnarāja uzsver: “Tas ir milzīgs darbs, ko Tautas teātrī paveic mūsu māksliniece Dace. Viņa kā Emulators spēj visu: izdomāt un uzšūt tērpus, veidot scenogrāfiju, uzbūvēt dekorācijas, izgatavot rekvizītus. Bieži – no mazumiņa. Makgaivers nespētu viņai līdzināties!”.

Skatītājiem būs brīnišķīga iespēja redzēt D. Lankas radītos kostīmus no dažādām iepriekšējo gadu izrādēm un priecāties par viņas radošo veikumu 20 gadu garumā. Izrāde ir Liepājas Tautas teātra paldies! māksliniecei dzīves un radošā darba jubilejā.

Pirmizrāde būs skatāma bez maksas un pirms tās skatītājus gaida jauks svētku pārsteigums.

?Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.