TLMS “Liepava” pirts etnogrāfijas izstāde VIEGLU GARU

10. novembris - 30. novembris (2020) 10:00-20:00 Tirdzniecības centrs "BAATA", 2 stāvs
Bez maksas

Izstādē aplūkojami Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” meistaru darbi – tradicionālas un laikmetīgas tekstīlijas un sīklietas saistītas ar pirts norisēm.

Studijas meistare Ilze Škuberte kā ierosmes motīvu ekspozīcijai min latviešu pirts tradīcijas, kas ir līdzīgas citu Ziemeļeiropas tautu tradīcijām. To pamatā ir pirts fizioloģiskā un garīgā iedarbība uz cilvēka organismu, tomēr Latvijā, atšķirībā no citām tautām, līdz mūsdienām ir saglabājusies tradīcija pirtī izmantot ļoti plašu augu valsts produktu klāstu. Studējot latviešu un citu tautu pirts tradīcijas, meistaru uzmanību piesaistīja dažādās tehnikas, materiāli un domāšana, kādus tradicionāli izmantoja rituālos, apģērbā, higiēnas un interjera tekstīlijās, sīklietu darināšanā un detaļu rotāšanā. Izstādē varēs redzēt, piemēram, tekstīlijas, kurās ieausti dažādi augi.

Tautas lietišķās mākslas studija “Liepava” ir pirmā un vecākā tautas lietišķās mākslas studija Latvijā. Tā darbojas kopš 1951.gada un apvieno vairāk nekā 50 dalībniekus, kuri galvenokārt nodarbojas ar tekstila amatniecības izkopšanu, tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa detaļu pētniecību, austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšanu un izgatavošanu.