TLMS “Kursa” izstādes “Dzīve celiņos” atklāšana

Otrdien, 5. oktobrī (2021) 17:30-19:00 Liepājas Latviešu biedrības nams /Izstāžu zāle/
Bez maksas

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” izstādē “Dzīve celiņos” būs apskatāmi dažādās tehnikās austi un tamborēti grīdas celiņi. Liela daļa no tiem darināti no otrreiz izmantojamiem  materiāliem.

“Grīdas celiņi ir it kā necils sadzīves priekšmets, bet tiem ir svarīga nozīme labsajūtas radīšanā. Mājoklī tas ir viens no pirmajiem  priekšmetiem, kas sagaida ienācēju,” stāsta studijas vadītāja Ilma Rubene, “Pie gultas noklāts celiņš patīkami silda kājas no rīta pieceļoties vai vannasistabā izkāpjot no peldes. Tādēļ vēlējāmies pievērst uzmanību šiem priekšmetiem. Starp citu, izstādē būs redzami arī peldmēteļi. Nāciet, vērtējiet, iedvesmojieties! Un, ja vēlaties radīt savām rokām, pievienojieties mūsu studijas meistaru pulkam.”

TLMS „Kursa” pamatus 1958.gadā likusi tekstilmāksliniece Erna Ošele, izveidojot audēju un rokdarbnieču pulciņu. Gadu gaitā pulciņš veidojās par vienu no lielākajām studijām Latvijā, šo pozīciju saglabājot līdz mūsdienām. TLMS „Kursa” rīkotās izstādes ir daudzveidīgas, meistari cenšas strādāt ne tikai ar etnogrāfisko materiālu, bet arī sekot līdzi mūsdienu modes tendencēm, par ko liecina studijas dalībnieku pievēršanās dažādiem moderno rokdarbu veidiem.

Pašlaik studijā vairākās sekcijās darbojas vairāk nekā 50 dalībnieku – audējas, adītājas, pinēji, dzintara apstrādātāji, keramiķi, kokapstrādātāji un rokdarbnieces. Studijas „Kursa” meistari savus darbus rādījuši ne tikai Baltijas valstīs, bet arī tālu pasaulē: Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs, kā arī citu kontinentu zemēs – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā un Japānā.