Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde “Svītru stāsti”

2. marts - 31. marts (2022) 10:00-19:00 Liepājas Latviešu biedrības nams / Izstāžu galerija
Bez maksas

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” meistari savos darbos pievērsuši uzmanību vienkāršam, bet jaudīgam izteiksmes veidam – joslām un ritmiem, kurus prasmīgi pielietojot segās un citos tekstilizstrādājumos, veidoti interesanti svītru stāsti dažādās noskaņās un materiālos.

Līnija, kā visa sākums un noslēgums. Bet īstā līniju un svītru burvestība ir vērojama dabā. Tā sāk realizēties izstrādājumos, papildinoties ar ritmiem, krāsām, formātiem, materiālu un nodomu. Izstādē redzams, ka tautas mākslā faktiski jebkurš izstrādājums – interjeram, sadzīvei vai apģērbam, saistāms ar šo vienkāršo izteiksmes veidu.

Izstādes mērķis ir atspoguļot rotājuma attīstības procesus un rast sapratni par vienkāršu līniju iedarbību uz materiālu, to padarot iederīgu gan apģērbā, gan interjerā, gan sadzīves priekšmetu izveidē.

Izstādē eksponēti 89 dažādās tehnikās realizēti darbi, kurus darinājušas: Vineta Solovjova, Ilze Škuberte, Ilga Tīruma, Anda Šmiukše, Sanita Šķila, Larisa Tiļļa, Indra Mikne, Aija Cvibele, Valda Koršeņevska, Ināra Erlecka, Sarma Vilcāne, Mudīte Jonase, Ināra Tauriņa.

Izstāde apskatāma Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā līdz 31. martam bez maksas darba dienās 10:00-19:00, brīvdienās 10:00-15:00.