LĪVAS CIEMA SVĒTKI

Sestdien, 18. maijā (2024) 11:00-01:00 Zvejnieku aleja/Jūrmalas parks/pludmale Liepājā
Bez maksas

Liepājas Jūrmalas parkā un tā apkārtnē norisināsies jau divdesmitie Līvas ciema svētki, kas iesāksies 18. maijā 11:00 un turpināsies pāri pusnaktij.

Līvas Ciema svētki 2024_programma_A4

Svētki iesāksies ar dalībnieku gājienu pulksten 11:30 no Liepājas sirds – Rožu laukuma, tālāk virzoties pa Graudu ielu un Kūrmājas prospektu uz Lielo skatuvi Jūrmalas parkā, kur pulksten 12:00 notiks svētku svinīgā atklāšana.

“Līvas tirgū”, kas ir šo svētku aizsākums, apmeklētājus gaida plašs amatnieku, daiļamata meistaru, mākslinieku un pārtikas ražotāju piedāvājumu klāsts, kur ikviens atradīs savai gaumei atbilstošus oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus, kuros apvienotas seno amatu prasmes un mūsdienu dizaina elementi.

Radošais laukums “Ar tradīcijām uz nākotni” piedāvās mūsdienīgu skatījumu uz laikmetīgajām tradīcijām Kurzemē, apvienojot tradicionālo amatniecību ar radošajām industrijām un digitālo kultūru. Dažādās darbnīcās to dalībnieki, vadītāji un mākslinieki dalīsies savās zināšanās un prasmēs, veicinot apmeklētāju personisko attīstību un radošo izpausmi, nodrošinot kvalitatīvu un plaši pieejamu kultūras un mākslas pieredzi.

Ikviens interesents aicināts apmeklēt īpaši veidoto Patentu valdes un Liepājas valstspilsētas pašvaldības informatīvo un interaktīvo stendu “Autentisks ir mūžīgs!”, lai uzzinātu vairāk par autentiskuma nozīmi, kādu kaitējumu nodara viltojumi, to patēriņš un kādas tam var būt sekas, kāpēc svarīgi domāt par oriģinalitāti un, kas ir Liepājas autentiskums.

Spēļu sēta, kuru iecienījuši apmeklētāji ar bērniem, piedāvās apgūt senas latviešu spēles – zivtiņas, jenga, cūku ganīšana, ratu riteņa velšana. Būs Viduslaiku mākslas darbnīca, kurā varēs izkrāsot viduslaiku miniatūras ar autentiskām krāsām, kā arī uzzināt ar kādām metodēm krāsas ieguva viduslaikos. Jautrība ar pārģērbšanos un pārtapšanu garantēta seno noskaņu foto stūrītī, kur būs pieejami dažādi senatnīgi tērpi un aksesuāri. Šogad būs iespēja izkalt arī savu īpašo laimes monētu laimīgajā laikā no pulksten 13:00 līdz 18:00.

Gardiem ēdieniem un dzērieniem bagāta būs svētku sadaļa “Dzintara latvieši krogos sēž”, ko piedāvās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji un garšu meistari.

Aizvadīto gadu laikā “Līvas ciema svētku programmas” bagātinājušas teju 200 Latvijas un arī ārvalstu tautas mūzikas, etnomūzikas un postfolkloras grupas, folkloras apvienības, kapelas un ansambļi. Tautas mūzikas programmā “Līvas upe” šajā svētku reizē uz Lielās skatuves uzstāsies postfolkloras grupa “DABA SAN”, muzikālā apvienība “Rahu The Fool”, jaunfolka grupa “Jauno Jāņu Orķestris”, bet programmu noslēgs dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”, kurai 2003. gada pavasarī Liepājā, Līvas ciema 750 gadu jubilejas svētkos notika pati pirmā uzstāšanās.

Jau otro gadu “Līvas ciema svētkos” būs dziesminieku skatuve “Siena šķūnis”, kur uzstāsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Raimonda Vazdika, Austrasbērni, Līga Priede, Andrejs Grimms, Helēna Kozlova, Inta Pauļuka, Ilze Grunte, Lauma Liepiņa, Anta Eņģele, Marko Ojala, Edgars Šubrovskis un Matīss Pavītols.

Tautas deja ir viena no nozīmīgākajām latviešu nacionālās kultūras vērtībām, kas jau kopš seniem laikiem ir bijusi pastāvīga latviešu dzīves sastāvdaļa gan ģimenes svētkos, gan citos godos. Tautas deju programma “Dzintara krasta ļaudis” uz Lielās skatuves 18. maija rītā bērnu auditorijai piedāvā Bērnu deju kolektīva “Krustiņi” 30 gadu jubilejas koncertu un kopā ar viņiem Bērnu vokālais ansamblis “Pērlītes” svinēs sava kolektīva 15 gadu dzimšanas dienu.

Tirgus laukumā Zvejnieku alejā no pulksten 13:00 katras apaļas stundas sākumā dejos Saldus, Kuldīgas, Tukuma, Dienvidkurzemes novadu un Liepājas deju kolektīvi.

Savukārt pulksten 20.30 Liepājas pludmalē būs unikāla iespēja redzēt 2022. gada vasarā Rojas estrādē pirmo un vienīgo reizi Kurzemē realizēto Kurzemes kultūrvēsturiskā novada jaundeju koncertu “Zelta zemes vidiņā”. Sadarbībā ar koncerta māksliniecisko vadītāju, Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada deju kolektīvu virsvadītāju Jāni Purviņu, šo programmu “Līvas ciema svētkos” izdejos vairāk nekā 50 Kurzemes deju kolektīvi. Koncertuzvedums notiks dabiskā vidē, tāpēc skatītāji aicināti paši sarūpēt sev ērtas sēdvietas.

Svētku diena noslēgsies ar 20. jubilejas balli un dančiem kopā ar postfolkloras grupu “Rikši”. Balle plānota no desmitiem vakarā līdz vieniem naktī.

Līvas Ciema svētki 2024_programma_A4