Latvijas Mazākumtautību festivāls VAĻĀ VĒRTI ATSLĒDZIŅ’!

29. jūnijs - 30. jūnijs (2024) Liepāja
Bez maksas

Festivālā piedalīsies mazākumtautību kolektīvi, nevalstiskās organizācijas, kā arī individuālie izpildītāji, lietišķās mākslas un amatu meistari – savas tautas tradicionālā kultūras mantojuma kopēji visā Latvijā. 

Latvijas mazākumtautību festivāls norisināsies trešo reizi un tā mērķis ir popularizēt un attīstīt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē un sekmēt starpkultūru mijiedarbību.

Dalību festivālā pieteikuši vairāk nekā 100 mākslinieciskie kolektīvi, teju 1400 dalībnieki, kas pārstāv 14 dažādas mazākumtautības – azerbaidžāņu, baltkrievu, bulgāru, ebreju, gruzīnu, krievu, ķīniešu, lietuviešu, moldāvu, poļu, romu, spāņu, ukraiņu un vācu.

Dalībnieki uzstāsies gan dienas koncertprogrammā uz centrālās skatuves Festivāla laukumā (Liepājas Vecās ostmalas promenādē), gan pilsētvides koncertos, postfolkloras koncertprogrammā, kormūzikas koncertprogrammā, instrumentālo ansambļu un orķestru koncertprogrammā, kā arī festivāla Noslēguma koncertā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Līdzās koncertprogrammām, ikvienam interesentam būs iespēja apskatīt mākslas darbu izstādi, kā arī iepazīt dažādu tautību amatniecību prasmes un nacionālās virtuves.

Festivālā, postfolkloras koncerta programmā, piedalīsies arī ārzemju viesi – grupa AIRBOXES no Beļģijas un kvartets AREASUD no Itālijas.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Latvijā dzīvo vairāk nekā 150 tautību. Mazākumtautības un to kultūra ir neatņemama un svarīga Latvijas sabiedrības un kultūrtelpas sastāvdaļa; tām ir atšķirīga vēsture, pārstāvju skaits un situācija ekonomiskajā, sociālajā un kultūras jomā. Mazākumtautību tiesības garantē Satversme, un tām tiek sniegts daudzpusīgs valsts atbalsts izglītības, tradicionālās kultūras saglabāšanas un attīstības jomā. Sniedzot atbalstu mazākumtautību iniciatīvām, Kultūras ministrija sekmē starpkultūru dialogu un mazākumtautību pilsonisko līdzdalību.

Festivālu rīko Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru. Festivāls ir iekļauts Latvijas dalības Eiropas Savienībā divdesmitgades atzīmēšanas svētku programmā.

www.mtfestivals.lv.