Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”

Sestdien, 25. februārī (2023) 11:00 Liepājas Latviešu biedrības nams / Lielā zāle

Konkurss šogad norisināsies jau desmito reizi un tā mērķis ir nodrošināt jauno solistu un vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību.

“Vēlamies atbalstīt talantīgus bērnus un jauniešus no visas Latvijas, kuri grib apliecināt savas mākslinieciskās spējas, veicināt viņu muzikālo un radošo pašizpausmi, pilnveidot skatuvisko pieredzi, kā arī veicināt kvalitatīvu vokālo un māksliniecisko attīstību, saņemot izaugsmi veicinošu profesionālas žūrijas vērtējumu.”

No pulksten 11:00 līdz 13:00 uzstāsies solisti, bet no pulksten 15:00 līdz 17:00 savas prasmes rādīs vokālie ansambļi. Kā pastāstīja projekta vadītāja Selēna Jēkabsone, jubilejas gadā konkursā pieteikušies 146 dalībnieki, no kuriem 29 solisti un 14 ansambļi. Šogad konkursā pārstāvēta Rīga, Liepāja, Priekule, Aizpute, Kuldīga, Saldus, Brocēni, Bārta, Jaunolaine, Carnikava un Baloži.

Konkursanti izpildīs latviešu autoru dziesmas latviešu valodā – solisti uzstāsies ar vienu dziesmu, bet vokālajiem ansambļiem būs jādzied divas dziesmas, no kurām viena būs a cappella izpildījumā.

Jaunos talantus vērtēs profesionāla žūrija – Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe un nozares eksperte Mārīte Puriņa, komponists Andris Kontauts, operdziedātāja Laura Bulava, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins, dziedātāja Grēta Grantiņa. Konkursu vadīs dziedātājas Sanita un Sanija Rozes no “Duets Rozes”.

Konkursa rezultātus žūrija paziņos pulksten 18:00. Apbalvošanā konkursantus un skatītājus ar nelielu koncertprogrammu sveiks muzikālā realitātes šova “X faktors” 4. sezonas uzvarētāja un šā gada “Zelta mikrofons” Tautas balsojuma “Elvi gada dziesma” uzvarētāja Grēta Grantiņa.