Nedēļas nogalē notiks Kurzemes Dziesmu svētki

27.06.2019

Jaunuma titlulattēls

Šo sestdien, 29. jūnijā Liepājas Olimpiskā centra Arēnā pulcēsies vairāk nekā 2000 Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieku, lai pulksten 19:00 vienotos krāšņā koncertā “ES ESMU DZĪVĪBA”. Ar Kurzemes Dziesmu svētkiem noslēgsies Latvijas simtgades pasākumu kopums – “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100″.

Atzīmējot Liepājas nozīmi 1919. gada notikumos, koriem bagātākais Kurzemes koru apriņķis rīko Kurzemes Dziesmu svētkus, kuros piedalīsies 75 kori, 15 deju kolektīvi un 6 pūtēju orķestri no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Par virsdiriģentiem izvēlēti Kurzemes labāko koru un pūtēju orķestru diriģenti, Dziesmu svētku virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti, kuri ir vai bijuši saistīti ar Kurzemi.

Kurzemes dziesmu svētki “ES ESMU DZĪVĪBA” ir mūzikas, dejas un dziesmas sintēzē veidots stāsts par dažādiem laika posmiem mūsu valsts dzīvē, tautas gara spēku un mīlestību, kas ļāvusi Latvijai būt dzīvai. Svētku mākslinieciskā koncepcija un programma veidota, akcentējot Kurzemes kultūrvēsturiskā novada pamatvērtības – tajā iekļauti Ernesta Vīgnera, Emiļa Melngailļa, Alfrēda Kalniņa, Pētera Vaska, Agra Engelmaņa, Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula, Andra Kontauta un citu autoru skaņdarbi. Muzikālo pavadījumu nodrošinās pūtēju orķestri un mūziķu grupa Normunda Kalniņa vadībā. Koncertu vadīs aktieri Zane Jančevska un Kaspars Znotiņš.

            Kurzemes Dziesmu svētku “ES ESMU DZĪVĪBA”  mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Valce, deju kolektīvu virsvadītājs – Jānis Purviņš, pūtēju orķestru virsdiriģents – Guntis Kumačevs, režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs. Kurzemes Dziesmu svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību, svētkus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes cena 5 un 7 eiro, tās var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā ŠEIT

Ievērībai:

No 28. jūnija pulksten 9:00 līdz 30. jūnija pulksten 2:00 Annas tirgus laukums būs rezervēts Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieku transportlīdzekļu novietošanai – iebraukšana laukumā tikai ar speciālām caurlaidēm. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

 Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, Latvijas Nacionālā Kultūras centra mājas lapā www.lnkc.lv, plašsaziņas līdzekļu lapās www.liepajniekiem.lv, www.irliepaja.lv, www.rekurzeme.lv, mājas lapā www.trainyou.v, kā arī minēto iestāžu un organizāciju sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.