Nedēļas nogalē Liepājā notiks Kurzemes Deju svētki “Pašā jūras vidiņā”

17.06.2016

Jaunuma titlulattēls

Šajā sestdienā, 2016. gada 18. jūnijā plkst. 19.00 Liepājas Olimpiskā centra arēnā notiks vērienīgs Kurzemes Deju svētku lielzvedums “Pašā jūras vidiņā”. Liepājā satiksies vairāk nekā 2000 dejotāju no 22 Kurzemes novadiem.

“Kurzemes Deju svētki būs īpašs, ilgu laiku nepiedzīvots kurzemnieku kopā sanākšanas mirklis, kurā tiks izrādītas un izdancotas šobrīd skaistākās un sirdij tuvākās Kurzemes dejas. Īpaša garša un specifika atklājas gan Kurzemes tautastērpā, gan mūzikā un valodā. Šis kopums veido esenci, kas vēl aizvien dzīvo mūsos, mūsu dejā, mūsu cilvēkos.
Pirmo reizi šāds lieluzvedums notiks iekštelpās, nevis kā ierasts – stadionā. Lieluzvedums “Pašā jūras vidiņā” tiks veidots kā dejas izrāde, ko paspilgtinās grupas “Latvian Voices” dziedājums un gaismu režisora Artūra Dzirnes-Dzirņa veidotā noskaņa.
Šis lieluzvedums neapšaubāmi ir liels solis pretī 2018. gada Deju svētku lieluzvedumam Daugavas stadionā. Laikā starp Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem notiek dažādi lielāki un mazāki pasākumi, kuros dejotāji mācās un izprot Deju svētku stūrakmeni – kopā dejošanas tradīciju,” stāsta Kurzemes Deju svētku mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Deju svētkos piedalīsies arī Tautas deju ansambļi “Diždancis” no Jelgavas, “Gauja” no Valmieras, “Līgo” no Rīgas un senioru deju kolektīvs “Tacis” no Carnikavas. Lieluzveduma īpašie viesi būs vokālā grupa “Latvian Voices”. Stāstu dejā un mūzikā veido deju svētku virsvadītāji, lielkoncerta mākslinieciskie vadītāji un horeogrāfi Zanda Mūrniece un Jānis Purviņš, kopā ar virsvadītājām Litu Freimani, Ramonu Irbi un Santu Laurinoviču.

Svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru.

Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs “Swedbank”, “Statoil”, Valsts Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programma (Kurzemes plānošanas reģions), SIA “Venden”, SIA “Liepājas tramvajs”, “IF P&C Insurance AS Latvijas filiāle”. Informē Latvijas Sabiedriskie mediji, “Apollo”, “1188”, Latvijas Radio un Latvijas Avīze.

Biļetes (7-10 EUR) pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja
Inga Bika
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs