Metalurgu Tautas teātris aicina uz pirmizrādi „Dāmu tango”

25.11.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls Foto: A.Klestrovs

Sestdien, 30. novembrī, pulksten 17:00 Liepājas Leļļu teātrī uz Valentīnas Aslanovas lugas „Dāmu tango” iestudējuma pirmizrādi aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātris. Izrādes režisore – Daina Kandevica, scenogrāfs Reinis Kuncītis. Lomās – Iveta Ļesina, Ainars Krūms un Lāsma Ruņģe. Ieejas maksa 1.00 Ls (1.42 EUR).

Liepājas Metalurgu Tautas teātris aicina visus teātra mīļotājus uz savu pirmo šīs sezonas pirmizrādi – Valentīnas Aslanovas lugu „Dāmu tango”, kuru teātra režisore Daina Kandevica nodēvējusi par komēdiju vienā elpas vilcienā.

Lugas pamatā autore izmantojusi faktus no slavenās Krievijas kinoaktrises Irinas Pečerņikovas (pazīstama no kinolentēm „Nodzīvosim līdz pirmdienai”, „Anna Karamāzova”, „Divi Kapteiņi”) biogrāfijas. Tas ir traģikomisks stāsts par dzīvi, pilnu prieka un laimes sajūtām, kas mijas ar bailēm no vientulības un mazvērtības kompleksiem.

Režisore Daina Kandevica par izrādi saka tā: „Jebkuram no mums, pat dzīves pabērniem, var būt sapņi un fantāzijas par brīnišķīgu dzīvi kaut vai Parīzē, par slavas un pārticības garšu publiskajā telpā, par Dieva dotiem talantiem un to pielūdzējiem… bet svarīgākais sapnis bija, ir un paliks sapnis par mīlestību, laimi un īsto cilvēku. Tikai kā viņu atrast? Un vai tiešām tas jāmeklē visu mūžu?”

Lugas autore Valentīna Aslanova dzimusi saulainajā Tbilisi 1945. gada pavasarī. Autore ir nopelniem bagātā Krievijas un Azerbaidžānas skatuves māksliniece, kas savu talantu pierādījusi ne tikai uz skatuves, bet arī kinolentēs. Bet, ja teātra ainas, kurās ir iespējams izteikt visu savu sirds dziļumu, pēkšņi kļūst nepietiekamas, tad iespējams, ka ir laiks sākt rakstīt lugas vai kinoscenārijus. Katrā gadījumā tieši tā rīkojās aktrise, vēlāk arī dramaturģe Valentīna Aslanova un 1996. gadā dienas gaismu ieraudzīja viena no pirmajām Valentīnas Aslanovas lugām „Dāmu tango”, ko skatītājiem sestdienas pēcpusdienā piedāvā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātra aktieri – Iveta Ļesina, Ainars Krūms un Lāsma Ruņģe, režisore Daina Kandevica un scenogrāfs Reinis Kuncītis. Kostīmus aktieriem darinājušas Maija Drāzniece un Ērika Vecvagare, bet dejas iestudējušas Zane Kugrēna un Ērika Vecvagare. Izrādes laikā pie gaismu pults rosīsies Dainis Roze, bet pie skaņu pults – Jānis Treimanis. Izrādi vada Jana Kreicberga, taču par tehnisko nodrošinājumu rūpēsies – Kaspars Plauks, Linda Kirhnere, Iveta Treimane un Inga Piterniece.

Ieejas maksa 1.00 LVL; 1.42 EUR. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7042, kā arī stundu pirms izrādes Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.

Informāciju sagatavojusi:
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja
Aija Eizengrauda