Līvas tirgū apmeklētājus gaidīs izcili amatu meistari

12.05.2016

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls Žaime_sandals

Jau četrpadsmito gadu Liepājā norisinās “Līvas tirgus” – šogad 21. maijā no plkst. 10.00 – 19.00 un 22. maijā no 11.00 – 15.00 vērienīgākajā tradicionālās kultūras notikumā “Līvas ciema svētkos” Liepājas Promenādē.

Kā ik gadu maija priekšpēdējās nedēļas nogalē Liepājā ierodas dažādu amatu pratēji, daiļamata meistari, pārtikas ražotāji, mākslinieki un dizaineri no visiem Latvijas novadiem. Šogad dalībai “Līvas tirgū” saņemti vairāk kā 280 pieteikumi, no kuriem dalībai apstiprināti 213 amatu meistari.

“Līvas tirgū” ikvienam interesentam būs iespēja gan iegādāties skaistas un gaumīgas latviešu amatniecības tradīcijās balstītas preces un pakalpojumus, gan klātienē sastapt meistarus, kuri labprāt dalīsies katras preces radīšanas un tapšanas stāstā, kā arī demonstrēs savas amatu prasmes meistardarbnīcās. Dalībnieku vidū šogad ir arī ievērojams skaits amatnieku, kuri Liepājā viesosies pirmo reizi, kas nodrošina tirgus dažādību un mērķtiecīgu attīstību. Līvas tirgus ir īpašs ar to, ka apvieno gan amata meistarus ar ilgu gadu pieredzi, gan pavisam jaunus uzņēmējus, kuru mērķis ir viens – parādīt senas un stabilas etnogrāfijas, mākslas un amatniecības vērtības jaunās formās un darbos. Lai veicinātu latviešu amatniecības tradīcijās balstītu jaunradi un tradīciju pārnesi jaunos dizaina produktos un pakalpojumos, “Līvas ciema svētku” rīkotāji ik gadu piešķir balvu “Līvas ciema meistarstiķis”, kas šogad tiks pasniegta svētdien, 22. maijā, plkst. 12.00.

Mārtiņš SirmaisSvētku gardākajā sadaļā “Dzintara latvieši krogos sēž” šogad godā celti kūpinājumi, kas ir īpašs produkts latviešu tradicionālajā virtuvē. Apmeklētājiem būs iespējams gan iegādāties kūpinātu gaļu un zivis, gan uzzināt kūpināšanas noslēpumus, ar kuriem dalīsies Dzintars Zamarītis, kurš līdzi būs atvedis arī kūpinātavu. Savukārt kūpinājumus mūsdienīgās un izsmalcinātās garšās ietērps 3 pavāru restorāna “Tam labam būs augt!” šefpavārs Mārtiņš Sirmais, aicinot uz meistarklasi un sava veikuma degustāciju.

Jau otro gadu apmeklētāji gaidīti arī Liepājas Meistaru ielā, kurā tiks prezentēta Liepājas lietišķā māksla, augstvērtīgi amatniecības un dizaina izstrādājumi, kas top liepājnieku rokām. Šādi tiek izcelts tieši liepājnieku veikums, radot preces ar savu atšķirīgu rokrakstu procesā, kad amatniecību ir nomainījis dizains. Liepājas meistaru ielas apmeklētājiem būs iespēja iepazīt mākslinieces Lienes Eltermanes ādas izstrādājumu dizainu un zīmola “Žaime Sandals” radītās ādas sandales, somas un citus aksesuārus. Koktēlniecību pārstāvēs uzņēmums “Eko Dzenītis”, demonstrējot masīvkoka izstrādājumus. Koka suvenīrus, interjera priekšmetus, aksesuārus un rotas piedāvās “Mārketinga projektu aģentūra Fortius”. Savu rokrakstu darbā ar mālu un akmens masu demonstrēs keramiķes Dace Grīnberga un Ilze Eniņa, bet rokām darinātās sojas sveces – Indra Grūdupa. Apģērba un aksesuāru dizainu prezentēs radošā telpā “Ideju bode”, salons “Mākslas lāde” un SIA “Mice.lv”. Rokdarbu prasmes izšūšanā demonstrēs Liene Petrovica, kas darina nelielus aksesuārus jauniešiem, kā arī citi amatu meistari. Mākslu dzintara apstrādē un rotu montāžā, kā arī aušanā demonstrēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās studijas “Kursa” un “Zītars”, bet studija “Liepava” sniegs padomus pareizā tautas tērpu nēsāšanas kultūrā, aicinot arī ietērpties kādā Kurzemes tautas tērpā un nofotografējoties tajā, ko nodrošinās fotostudijas “FOTAST” fotogrāfi.

Līvas tirgus ir īpaša radoša tikšanās amatniecībā un mākslā, jo gan apmeklētājus, gan tirgotājus priecēs Līvas ciema svētku kultūras programma, ar kuru iepazīties iespējams gan sociālajos tīklos, gan mājas lapā //www.liepajaskc.lv/livas-ciema-svetki-2016/.

“Līvas ciema svētkus” piedāvā Liepājas pilsētas Dome, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, TVNET, Rietumu Radio, Latvijas Radio, viesnīcas “Promenade Hotel” un “Fontaine Royal”, SIA “Venden”, “IF P&C Insurance AS Latvijas filiāle”, SIA “Liepājas tramvajs”. Sadarbības partneri – laikraksts “Kurzemes Vārds” un www.liepajniekiem.lv

Plašāka informācija Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv, kā arī sociālajos tīklos #LivasCiems #LiepajasKC.

Facebook lapa – https://www.facebook.com/livasciems/
Twitter konts – https://twitter.com/LivasCiems

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja