Liepājniekiem divas Amatierteātru skates balvas

20.05.2024

Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2023” Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts” izrāde “Bīstamā Biruta” ieguvusi divas balvas – “Gada aktrise 2023” Lāsma Novada par Birutas lomu un Elvijs Čakāns “Gada aktieris otrā plāna lomā” par Kārļa lomu.

Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotās Latvijas amatierteātru skates “Gada izrāde 2023” fināls norisinājās aizvadītās nedēļas nogalē Mālpilī. Finālam bija izvirzītas 9 izrādes, kuru vidū arī režisores Leldes Kaupužas iestudētā “Bīstamā Biruta”, kas tapusi pēc Aivas Birbeles satīriskās un humora pilnās lugas “Bruņota un bīstama” motīviem. Savu pirmizrādi tā piedzīvoja 2023. gada 29. oktobrī un ar lieliem panākumiem tika izrādīta kultūrvietā “Pegaza pagalma Viesistaba” līdz pat sezonas beigām šā gada maijā.

“Vienmēr domāju, ko tie cilvēki, kam pasniedz balvas, ātrumā var izdomāt pateikt,” savās sajūtās dalās “Gada aktrise 2023” Lāsma Novada, “no vienas puses žēl, ka nebiju klātienē, no otras – lēnām visu apdomāju, kā sākās šis ceļš no režisores iecerēm, no neticības pašai saviem spēkiem, caur neatlaidīgu darbu, trakiem deju mēģinājumiem, ar aizrautīgu tērpu meklēšanu. Tagad saku lielu paldies visai radošajai komandai, maniem skatuves kolēģiem, skatītājiem, atbalstītājiem – visiem, kuri ticēja, domāja labas domas un teica labus vārdus. Kā saka mana atveidotā varone Biruta: “Visa pasaule sadodas rokās, lai man palīdzētu.””

Izrādes radošā komanda: režisore Lelde Kaupuža, scenogrāfija un tērpi Agnese Kaupere, kustību konsultante Aiva Petrauska. Lomās: Lāsma Novada, Jānis Muižnieks, Elvijs Čakāns, Iveta Ļesina, Andis Lācis, Kaspars Niedra, Modra Vilkauša, Gints Vīksna un Kristīne Šokoleja-Šokolaite.