Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz kultūras pasākumiem septembrī

01.09.2020

2020./21.gada sezonu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs iesāks ar amatierteātra “Projekts” izrādi “Aiziet jūriņā!”, kas tapusi pēc Liepājas rakstnieces Janas Egles stāsta motīviem. Izrāde būs skatāma 6. septembrī pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

“Aiziet jūriņā” ir stāsts par sabiedrības izstumtajiem un cilvēcību, par kāda cilvēka dzīvi, kas dzīvota līdzās pastāvošai kārtībai un pieņēmumiem par “pareizi/nepareizi”, līdzās saprastajam un nesaprotamajam, kas biedē un liek norobežoties. Un līdzās tiem, kas skatās tam pāri un sniedz palīdzīgu roku. Režisore – Karīna Tatarinova, gaismu mākslinieks – Jurģis Ozols. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā ŠEIT. Biļetes cena 3 eiro. Lai arī izrāde notiks Lielajā zālē, lūdzam ņemt vērā, ka skatītāju sēdvietas būs izvietotas uz skatuves līdzās aktieriem.

13.septembrī pulksten 15.00 pie Liepājas Latviešu biedrības nama norisināsies Tēva dienas koncerts “Es arī sēdēšu uz jumta”.

Ar saprātīgu ironiju un labestīgu humoru vīru vokālais ansamblis ”Dziedonis” Valda Aivara vadībā un Liepājas Tautas teātra aktieri Ināras Kalnarājas iedvesmoti, apcerēs tēva lomu dažādās dzīves situācijās. Programmā latviešu autoru dziesmas un fragmenti no teātra izrādēm. Bezmaksas koncerts norisināsies pie ieejas Liepājas Latviešu biedrības namā, bet nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā – Kamerzālē.

16.septembrī pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē norisināsies latviešu rakstniecei Aspazijai (1865.–1943.) veltīts vēsturiski izzinošs pasākums “Mazā, sirmā kumeliņā”.

Vairāk nekā pirms simts gadiem Aspazijas dzejolis par mazo, sirmo kumeliņu tik ļoti uzrunāja latviešu tautu, ka daudzās ģimenēs goda vietā bija pašu izšūta sienas sega ar Pasaciņu un sirmo kumeliņu, skolās šīs dzejas rindas neiztrūkstoši tika iekļautas koncertu programmās, bet zīmēšanas stundās skolēni aizrautīgi zīmēja Pasaciņas tēlu. Pasākumā plānots gan šķirt vēstures lappuses, gan runāt dzeju un dziedāt dziesmas, būs skatāma arī izšuvumu un zīmējumu ekspresizstāde. Ieeja ar ielūgumiem.

26.septembrī pulksten 14.00 Bērnu vokālais ansamblis “Pērlītes” aicina uz 10 gadu jubilejas koncertu “Pērlīšu lidojums”.

Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz skatuves satiksies dažāda vecuma dziedātāji – mazie „Pērļuki”, kam pašlaik ir 6 gadiņi; vidējās grupas „Pērlītes”, kas nemainīgā sastāvā dzied jau sesto gadu, un vecākās grupas „Pērles”, kas pašlaik kopā vairs nemuzicē, bet dziedājušas ansamblī no tā pirmsākumiem. Koncertu kuplinās „Pērlīšu” dibinātāja un pirmā vadītāja Sondra Beitāne ar saviem tagadējiem audzēkņiem no Rīgas Skolēnu pils un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālais ansamblis „Šokolāde” Daigas Ozolas vadībā. Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Iveta Logina. Ieeja ar ielūgumiem. Ielūgumi pieejami no 1.septembra SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā ŠEIT