Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra 25 radošie kolektīvi gaida jaunus dalībniekus

25.08.2016

Jaunuma titlulattēls

Septembra un oktobra mēnesī 25. sezonu uzsāk 25 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi, aicinot uz pirmajām nodarbībām gan esošos, gan jaunus dalībniekus.

Neatkarīgi no ikdienā veicamajiem darba pienākumiem un profesijas, ikvienam tiek piedāvātas plašas iespējas radoši izpausties kādā mākslas jomā – tautas dejā un folklorā, vokālajā, teātra, lietišķajā vai foto mākslā. Nereti kādā amatiermākslas kolektīvā tiek atrasti arī domubiedri dzīvē – tas ir īpašs draugu loks. Aizvadītajā sezonā šajos kolektīvos darbojušies vairāk kā 700 dalībnieki, kuri savā pulkā gaida atkal jaunus entuziastus.

Ikviens, kurš jūt sevī radošu nemieru un vēlmi izpausties un līdzdarboties Dziesmu un Deju svētku tradīcijas nepārtrauktajā procesā, ir laipni gaidīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatiermākslas kolektīvu kuplajā pulkā. Par pirmajām nodarbībām un jauno dalībnieku uzņemšanu informācija tuvākajā laikā būs pieejama šeit, Kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv, vai zvanot pa tālruņiem: 6 34 23505, 20254202. Jaunumiem aicinām sekot līdzi arī sociālo tīklu facebook.com un draugiem.lv Liepājas Kultūras centra lapās.

25 radošos kolektīvus un to vadītājus ikviens aicināts iepazīt arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra 25. sezonas atklāšanas sarīkojumā “Mēs esam!” Liepājas Latviešu biedrības namā 26. septembrī plkst. 19.00, kad ikviens varēs gūt nelielu ieskatu par pagājušajā sezonā paveikto un sasniegto, kā arī uzzināt šīs sezonas lielākos notikumus. Ieeja bez maksas.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrā darbojas 25 amatiermākslas kolektīvi:

Kori: sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga), jauktie kori – “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), “Laiks” (diriģente Ilze Balode), “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare) un “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš).

Deju kolektīvi: bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (pirmsskolas grupa; 1.-4. un 5.-6. klašu grupa, vadītāja Inta Āboliņa), Tautas deju ansamblis “Rucavietis” (vadītājs Justs Celms, repetitore Ināra Lisova), vidējās paaudzes deju kolektīvi – “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka) un “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna), senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” (vadītāja Ingrīda Lūka).

Tautas lietišķās studijas: “Kursa” (vadītāja Ilma Rubene, meistare Milda Dīriņa), “Liepava” (vadītāja Vineta Solovjova, meistare Ilze Škuberte, radošā konsultante Smaida Rubeze) un “Zītars” (vadītāja Austra Ziemele).

Amatierteātri: Bērnu teātris (režisore Vita Pētersone), Jauniešu teātra studija (režisors Juris Ločmelis), Liepājas Tautas teātris (režisore Ināra Kalnarāja, māksliniece Dace Lanka), Metalurgu Tautas teātris (režisore Lelde Kaupuža, režisora asistents Ainars Krūms).

Folkloras kopas: “Saknes” (vadītāja Rudīte Nikolovska) un “Vēlava” (vadītāja Vija Laipniece), Tautas dziesmu ansamblis “Voļņica” (vadītāja Tatjana Beļikova, koncertmeistars Vasilijs Jeršovs).

Vokālā māksla: Bērnu un jauniešu vokālā studija “Pērlītes” (4-7 g.v.; 8-15 g.v., vadītāja Iveta Logina), vokālais ansamblis “Šokolāde” (vadītāja Daiga Ozola, mākslinieciskā konsultante Dina Sleže) un vīru vokālais ansamblis “Dziedonis” (vadītājs Valdis Aivars).

Foto studija: “FOTAST” (vadītājs Jānis Vecbrālis)