Liepājas muzejā apskatāma fotostudijas “FOTAST” gada izstāde “Portrets”

11.01.2017

Jaunuma titlulattēls

Trešdien, 11. janvārī, plkst. 17.00 Liepājas muzeja Mazajā zālē, Kūrmājas prospektā 16/18, atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudijas „Fotast” gada izstādi „Portrets”, kurā apkopoti dažādu ļaužu, galvenokārt, liepājnieku portreti – jaunu un jau padzīvojušu ļaužu dažādos laikos un atšķirīgā stilistikā uzņemti fotoattēli. Katrs autors ekspozīcijā ir pārstāvēts ar vienu fotogrāfiju, atklājot katra individuālo skatījumu un tomēr vienojošo mīlestību pret fotogrāfiju.

Liepājas fotostudija ir viena no Latvijā vecākajām un tradīcijām bagātākajām. Tās paspārnē darbojušies izcili foto meistari, kas ar saviem darbiem guvuši izcilas balvas un atzinības starptautiskās izstādēs un konkursos, veidojusies un izaugusi jauna fotomākslinieku paaudze.

Šobrīd studijā darbojas aptuveni 20 dalībnieku. Tās pirmsākumi ir meklējami 1958. gadā, kad Visvaldis Blankenburgs, Gunārs Kopštāls un Huberts Stankevičs pilsētas kultūras namā nodibināja foto pulciņu. Tālākos gadus raksturo strauja studijas dalībnieku mākslinieciskā izaugsme.

Izstāde Liepājas muzejā skatāma bez maksas no 11. janvāra līdz 5. februārim.