Liepājas folkloras kopas piedalīsies festivālā “Baltica 2018”

13.06.2018

Vasaras saulgriežus sagaidot, no 16. līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notiks starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Festivāla tēma šogad ir “Ziedēšana. Jāņi”. Kurzemē festivāla dalībnieki kopā ar skatītājiem īsto saulgriežu nakti svinēs Jūrkalnē. Taču Liepājas un apkārtējo novadu folkloras kolektīviem būs ļoti daudz darba, pieskandinot Rīgu ar dziesmām un rotājot ar krāšņajiem tērpiem.

Uz festivālu dosies Liepājas folkloras kolektīvi “Vēlava”, “Saknes” un “Atštaukas”, kā arī Liepājas apriņķa ansambļi no Nīcas, Otanķiem, Bunkas, Kazdangas un Rucavas. Sestdien, 16. jūnijā, Rīgas dienā festivāla dalībnieki pulcēsies pie kanāla un tiltiņiem uz ielīgošanu un novadu sadziedāšanos, braucot pa kanālu uz plosta un pieskandinot Rīgas centru ar Kurzemes dziesmām. Pēc festivāla gājiena ap Brīvības pieminekli sestdienas vakarā sāksies lielkoncerts “Šurp, Jāņa bērni!”, piedaloties Bārtas etnogrāfiskajam ansamblim, bet jau svētdien, 17. jūnijā, Baltijas dienā, folkloristi pulcēsies Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur piedalīsies arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopas “Vēlava” un “Saknes”. Īpaši izveidotā Kurzemes sētā skanēs folkloristu dziesmas, kas noslēgsies ar sadziedāšanos. Vasaras saulgriežus 21. jūnijā vieni folkloristi svinēs Jūrkalnē, citi – Rīgā.

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” notiek jau kopš 1987. gada trijās Baltijas valstīs. Festivāls demonstrē tautu tradicionālo kultūru – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Kā aizvien festivālā netrūks dziļi iesakņojušos tradicionālo vērtību – teicēju un muzikantu koncerts, svētku gājiens, Festivāla klubs. Pavisam jauns notikums toties būs orientēšanās sacensības tā ieskaņā sestdien, 16. jūnijā.