Liepājas Bērnu teātris uzsāk 50. jubilejas sezonu

06.09.2019

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātris uzsāk savu 50. jubilejas sezonu. Mazajiem skatītājiem ik mēnesi būs iespēja noskatīties kādu no režisores Vitas Pētersones iestudējumiem.

27.septembrī pulksten 12.00 izrāde “Zelta atslēdziņa”, kas tapusi pēc krievu rakstnieka Alekseja Tolstoja lugas “Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi” motīviem. Skatītājiem būs iespēja sekot koka cilvēciņa dēkām, kamēr viņš saprot dzīves patiesās vērtības, atrod īstos draugus un var piepildīt savu sapni par teātri. Mūziku izrādei komponējis Ilgvars Žilinskis, scenogrāfiju veidojusi Agate Ķiģele-Ābele, tērpus darinājušas Silvija Ķirse, Vineta Bitlerjus un Dace Lanka. Biļetes cena 2 eiro.

18.oktobrī pulksten 12.00 izrāde “Pulksten astoņos pie Noasa šķirsta”. Tās pamatā vācu autoru Ulriha Hūba un Jerga Mīles darbs, kura galvenie varoņi ir trīs pingvīni, kuriem patīk diskutēt par visu, arī par pasaules kārtību. Stāsts ir par draudzību, saticību, mīlestību un par ikdienišķiem strīdiem. Pēc kāda šāda strīda, viens no pingvīniem aiziet prom, lai dzīvotu vienatnē, bet divi palikušie saņem aicinājumu doties uz Noasa šķirstu, jo pienākusi ziņa, ka par nesaticību pasaulei tiek sūtīti grēku plūdi. Tomēr, neskatoties ne uz ko, draugi nepamet viens otru nelaimē. Tērpus izrādei veidojusi māksliniece Maija Drāzniece, scenogrāfiju – Vita Pētersone. Biļetes cena 2 eiro.

21.novembrī pulksten 12.00 latviešu autora Kārļa Skalbes izrāde “Kaķīša dzirnavas”. Tas ir stāsts par dzirnavnieka Kaķīša dzīvi, attiecībām ar citiem – gan labajiem, gan ļaunajiem – un galu galā par labā uzvaru. Režisore Vita Pētersone pastāstīja, ka visi kopā centušies iedziļināties sen zināmajā stāstā, akcentējot un izceļot būtisko vēstījumu: “Labais un ļaunais ir bijis vienmēr. Varētu teikt, ka tie ir mūžīgi. Mīloša sirds vienmēr ir stiprāka par visu ļauno.” Scenogrāfiju veidojusi māksliniece Agate Ķiģele-Ābele, bet kostīmus – Maija Drāzniece. Biļetes cena 2 eiro.

Savukārt decembrī režisore plāno atmiņu pasākumu, kurā pulcēsies un uz skatuves satiksies esošie un bijušie Bērnu teātra dalībnieki. Jau tapis scenārijs retrospektīvam uzvedumam, kurā iekļauti fragmenti no iemīļotākajām izrādēm, kas iestudētas teātra pastāvēšanas 50 gados – “Sarkangalvīte”, “Pauks un Šmauks”, “Eņģeļi varavīksnes krāsās”, “Kaķīša dzirnavas”, “Zelta atslēdziņa” un citas. Gatavojoties pasākumam, režisore atzīst, ka viņu visvairāk pārsteidzis tas, ka pieaugušie cilvēki, kas Bērnu teātra izrādēs spēlējuši pirms vairākiem desmitiem gadu, joprojām atceras gan lugu tekstus, gan dziesmu vārdus. “Es nebiju domājusi, ka tas iespiedies tik dziļi viņu atmiņā”, saka režisore un priecājas par bijušo Bērnu teātra aktieru lielo atsaucību un idejām pasākuma rīkošanā.

Bērnu teātra izrādes notiek Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.