Šogad Lieldienas svinēsim Zirgu salā

20.03.2024

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus Lieldienās, 31. martā, doties uz Zirgu salu vērot un izzināt dabas mošanos pavasarī svētku sarīkojumā “Dabas pētnieki”.

Laikā no pulksten 12 līdz 15 lieliem un maziem svinētājiem “Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs” sagatavojis īpašu svētku programmu, kas iesāksies ar Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrādi “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”. Sarīkojumā varēs iepazīt arī tautas tradīcijas, folkloru, dejas, no dabas materiāliem izgatavot Lieldienu rotājumus, lielajā katlā krāsot olas, spēlēt spēles un piedalīties jautrās atrakcijās, nofotografēties ar dažādiem Lieldienu tēliem, priecāties par lauku sētas dzīvniekiem, kā arī vizināties zirga pajūgā.

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs Dabas māja Lieldienu sarīkojuma apmeklētājus aicinās izglītojošā, interaktīvā ekskursijā gida vadībā. Ekskursijas laikā būs iespēja iepazīties ar unikālām instalācijām, kuras sastopamas tikai Dabas mājā. Tās interaktīvā veidā stāsta par Liepājas ezera dabas bagātībām, dzīvo organismu pārsteidzošajām spējām un Zirgu salas vēsturiskajiem notikumiem. Dabas mājā var apskatīt arī pavisam mazus un kustīgus kukaiņus – Austrālijas audējskudras un Madagaskaras šņācējprusakus.

Laipni aicināti! Visas Lieldienu aktivitātes ir bez maksas.