Kurzemes Deju svētku radošā komanda iegūst Liepājas Kultūras balvu 2016

27.02.2017

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls Kurzemes deju svetki_Foto_Ieva Luka (1252) - Copy

Piektdien, 24. februārī, svinīgā ceremonijā Liepājas Latviešu biedrības namā tika apbalvoti “Liepājas Kultūras balvas 2016” ieguvēji, kuru vidū arī Kurzemes Deju svētku “Pašā jūras vidiņā” radošā komanda.

Desmit spilgtāko un nozīmīgāko pagājušā gada notikumu vidū Liepājā izcelti arī Kurzemes Deju svētki, kuru radošajai komandai pasniegta Liepājas pilsētas domes pateicība un “Liepājas Kultūras balvas 2016” statuete par vērienīgo deju lieluzvedumu “Pašā jūras vidiņā”, kas notika 2016. gada 18. jūnijā Liepājas Olimpiskā centra arēnā.

Kurzemes Deju svētku lieluzvedumu “Pašā jūras vidiņā” veidoja vairāk kā 2000 dejotāju no 22 Kurzemes novadiem un īpašie viesi – vokālā grupa “Latvian Voices”. Svētku mākslinieciskie vadītāji, vairākkārtēji Deju svētku virsvadītāji, horeogrāfi Jānis Purviņš un Zanda Mūrniece māksliniecisko koncepciju un programmu radīja, balstoties uz Kurzemes kultūrvēsturisko daudzveidīgo identitātes šķautņu atsegšanu un to savdabības apliecināšanu (lībieši, kurši, suiti) un reģionālo pamatvērtību izcelšanu. Katra novada raksturīgākās iezīmes ne tikai dejā, bet arī īpašā muzikālā materiālā atklāja 13 Kuldīgas, 11 Ventspils, 11 Talsu, 24 Tukuma, 13 Saldus novadu un 23 Liepājas apkaimes (Aizputes, Durbes, Grobiņas, Priekules, Pāvilostas un Vaiņodes novadu) jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu un viesu kolektīvi no Valmieras, Carnikavas, Rīgas un Jelgavas. Šie svētki viennozīmīgi atzīmējami kā unikāls latviešu tautas folkloras mantojumā, profesionālās mūzikas tradīcijās un jaunradē sakņots kultūras notikums.

Kurzemes Deju svētkus rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Liepājas pilsētas Domes Tautas mākslas un kultūras centrs. Lieluzveduma “Pašā jūras vidiņā” radošā un tehniskā procesa nodrošināšanas komandu veidoja projekta vadītājas Maruta Alpa un Baiba Kļava, mākslinieciskie vadītāji Jānis Purviņš un Zanda Mūrniece, virsvadītāji Lita Freimane, Ramona Irbe un Santa Laurinoviča, tekstu autore Rasa Bugavičute-Pēce, skaņas un gaismu nodrošinājums – SIA “Bang!”, gaismu režisors Artūrs Dzirne-Dzirnis, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra darbinieki Ilgvars Žilinskis, Marija Stabulniece, Inese Sērdiene, Selēna Vasiļjeva un Liene Šnipke, Liepājas Olimpiskā centra pārstāvji Kaspars Grīnfelds un Aigars Kārkliņš.

Liepājas Kultūras balva tiek pasniegta kopš 2012. gada un tās galvenais mērķis ir atbalstīt jaunu iniciatīvu rašanos un pateikties par nozīmīgiem un izciliem sasniegumiem Liepājas kultūras dzīvē.

10 nozīmīgākos notikumus un spilgtākās personības “Kultūras balvai 2016” no iesniegtajiem pieteikumiem izvērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas projektu vadītāja un Melngaiļskolas bigbenda projektu vadītāja Irita Kālēja, mākslinieks Egons Peršēvics, komponists, mūziķis un kultūras žurnālists Edgars Raginskis, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, laikraksta “Kurzemes vārds” žurnāliste Ilze Kļepikova un mūziķis, radio un televīzijas raidījumu vadītājs Zigfrīds Muktupāvels.

Plašāk par “Liepājas Kultūras balvas 2016” ieguvējiem var lasīt mājas lapā www.liepajaskultura.lv .

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja