Kori “Lauma” godina ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinībām

22.11.2021

Sveicot kolektīva darbības 35 gadu jubilejā, ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinībām godināts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Lauma”, tā vadītāja Mirdza Paipare un ilggadējie kora dziedātāji.

Korim “Lauma” un M.Paiparei Atzinība pasniegta par ilggadēju ieguldījumu kora mūzikas popularizēšanā un Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā. Par aktīvu līdzdalību kultūras vērtību radīšanā un nozīmīgu ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un attīstībā kolektīva jubilejā sumināti arī ilggadējie kora dalībnieki: Raimonds Reinsons un Aija Buce (korī 35 gadus), Aldis Treimanis (korī 34 gadus), Valdis Kreicbergs (korī 33 gadus), Armands Macpāns (korī 28 gadus), Iveta Meiere (korī 24 gadus), Līga Zvaigzne (korī 20 gadus), Arturs Medveckis (korī 17 gadus), Vendeta Juhņeviča un Pauls Leflers (korī 15 gadus). Taujāti par to, kas notur kolektīvā tik ilgus gadus, koristi atzina, ka tā ir iespēja rast prieku dziedāšanā un kopābūšanā, kas šajā laikā ļoti pietrūkst.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinību svinīgā pasniegšana bija plānota vēl oktobra beigās kora jubilejas koncertā, kurā izskanētu skaistākās un iemīļotākās dziesmas kora un viesmākslinieku izpildījumā, tomēr šo ieceri liedza īstenot ārkārtējās situācijas noteikumi.  Atzinības pasniedza Valsts svētku priekšvakarā individuāli, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Uzziņai:

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jaukto kori “Lauma” 1986. gadā izveidoja un līdz šodienai vada diriģente Mirdza Paipare. Jauktajā korī “Lauma” dzied 30 dalībnieki. Kopš 1990.gada koris piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, ir starptautisko koru festivālu un konkursu dalībnieks, kuros iegūti arī Starptautiskas žūrijas vērtējumi un atzinumi. Savas darbības laikā koris koncertējis Itālijā (1995.), Šveicē (1998.), Vācijā (1998.,1999., 2000., 2001., 2002., 2004.), Zviedrijā (2004.).

Kora diriģentei izveidojusies radoša sadarbība ar Mārtiņa Freimaņa fondu un diriģentu Vilni Kronbergu, kurš veidojis daudzu Mārtiņa Freimaņa un citu autoru dziesmu aranžijas korim. Vairāku gadu garumā realizēti koncerti, veidojot programmas  ar solistiem – Sonoru Vaici, Matīsu Pavītolu, Ilonu Bageli, Daumantu Kalniņu, Saniju Rozi un Sanitu Rozi.

Foto galerija ŠEIT