Noskaidroti konkursa “Pērļu lietus” uzvarētāji

27.02.2023

Noslēdzies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotais Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”, kas šogad norisinājās jau 10. reizi un pulcēja 138 dalībniekus no dažādām Latvijas vietām.

Kā atzina konkursa rīkotāji, pēc divu gadu pandēmijas laika pārtraukuma bija bažas, vai pieteiksies pietiekams dalībnieku skaits, lai konkurss notiktu: “Esam gandarīti, ka interese nav zudusi un pasākums ir ne tikai ļoti gaidīts, bet arī nepieciešams – pilnveidojot dalībnieku skatuvisko pieredzi, tiek veicināta vokālā un mākslinieciskā izaugsme un kvalitatīva attīstība.”

No pilsētām jubilejas gadā vislabāk veicies konkursantiem no Rīgas, kuri kopumā ieguva 7 godalgotas vietas (četras 1.vietas, divas 2.vietas, viena 3.vieta), bet pa četrām godalgām tika Liepājai (viena 1.vieta, trīs 2.vietas) un Kuldīgai (viena 2.vieta, trīs 3.vietas). No pedagogiem šoreiz visražīgākā bija Agnese Čīče, kuras skolotie jaunie talanti no dažādām pilsētām ieguva kopumā sešas godalgas no 1. līdz 3.vietai dažādās vecuma grupās un kategorijās.

Jaunos talantus vērtēja profesionāla žūrija – Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe un nozares eksperte Mārīte Puriņa, komponists Andris Kontauts, operdziedātāja Laura Bulava, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins, dziedātāja Grēta Grantiņa. Vērtēšana notika 10 punktu sistēmā, ņemot vērā tehnisko izpildījumu, māksliniecisko sniegumu un skatuvisko tēlu. Pēc dalībnieku uzstāšanās žūrija tikās ar vokālajiem pedagogiem, lai individuāli sniegtu padomus darbam ar jaunajiem talantiem. Kā teica viens no žūrijas pārstāvjiem Andris Kontauts: “Punkti ir mazsvarīgi, salīdzinājumā ar bērna izaugsmi reizi no reizes.”

Lai atzīmētu konkursa “Pērļu lietus” jubileju, pirms apbalvošanas solo koncertu sniedza muzikālā realitātes šova “X faktors” 4.sezonas uzvarētāja un šā gada “Zelta mikrofons” Tautas balsojuma “Elvi gada dziesma” uzvarētāja Grēta Grantiņa, kura šogad bija arī “Pērļu lietus” žūrijā. Pēc garās dienas koncerts pozitīvi uzlādēja mazos dziedātājus, kas Grētu sagaidīja ar ovācijām, un visi kopā kārtīgi izkustināja ne tikai balsis, bet arī kājas

Pēc koncerta notika apbalvošana, kurā konkursa 1. – 3. vietas ieguvēji katrā kategorijā un vecuma grupā saņēma diplomus un mākslinieces Solvitas Bružes veidotās balvas. Par labu sniegumu žūrija piešķīra arī atzinības rakstus, savukārt pateicības rakstus saņēma visi dalībnieki un mūzikas pedagogi.

Rezultāti:

Solisti 5 – 7 gadu vecuma grupā:
1.     vieta – Grēta Elizabete Antona (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, pedagoģe Evija Goluba)
2.     vieta – Emīlija Andriekus (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, pedagoģe Evija Goluba)
3.     vieta – Sofija Junkere (Turlavas Kultūras nams, pedagoģe Agnese Čīče)

Ansambļi 5 – 7 gadu vecuma grupā:
1.     vieta – “Mazputniņi” (Brocēnu Kultūras centrs, pedagoģe Agnese Čīče)
2.     vieta – “Bombondziņas” (Kuldīgas Kultūras centrs, pedagoģe Agnese Čīče)
3.     vieta – “Mini poppy” (VEF Kultūras pils, pedagoģe Gunta Stade)

Solisti 8 – 12 gadu vecuma grupā:
1.     vieta – Kate Katrīna Lejiņa (Vokālā studija “NOTS” no Rīgas, pedagogs Raimonds Bičus)
2.     vieta – Amanda Andriekus (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, pedagoģe Evija Goluba)
3.     vieta – Šarlote Patmalniece (Kuldīgas Kultūras centrs, pedagoģe Agnese Čīče)

Ansambļi 8 – 12 gadu vecuma grupā:
1.     vieta – “Kraukšķīši” (Rīgas 64.vidusskola, pedagoģe Ilze Ruduka)
2.     vieta – “Poppy” (VEF Kultūras pils, pedagoģe Gunta Stade)
3.     vieta – “Konfektītes” (Kuldīgas Kultūras centrs, pedagoģe Agnese Čīče)

Solisti 13 – 18 gadu vecuma grupā:
1.     vieta – Natālija Artamonova (Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, pedagoģe Irina Parahņeviča)
2.     vieta – Silva Bumbule (Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs, pedagoģe Gunta Vite)
3.     vieta – Adrians Henrijs Timbars (Priekules Mūzikas un mākslas skola, pedagoģe Agrita Hanzovska)

Ansambļi 13 – 18 gadu vecuma grupā:
1.     vieta –grupa “Notis” (Rīgas Bolderājas jaunās pamatskolas balss attīstības studijas “Kantilēna”, pedagoģe Irina Parahņeviča)
2.     vieta – grupa “Collage” (Rīgas Bolderājas jaunās pamatskolas balss attīstības studijas “Kantilēna”, pedagoģe Irina Parahņeviča)
3.     vieta – “Putas” vecākā grupa (Kuldīgas Bērnu un jauniešu centrs, pedagoģe Agnese Čīče)