Koncertzālē “Lielais dzintars” notiks komponista Jāņa Strazda Ziemassvētku kantātes pirmatskaņojums koncertā “Viss šonakt ātrāk rimis”

27.11.2017

Jaunuma titlulattēls

2017. gada 2. decembrī pulksten 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” uz Ziemassvētku koncertu “Viss šonakt ātrāk rimis” aicina komponists Jānis Strazds, solisti Kristīne Zadovska un Zigfrīds Muktupāvels, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks”, diriģente Ilze Balode un Liepājas kamerorķestris. Koncertā skanēs Jāņa Strazda Ziemassvētku dziesmas un notiks komponista radītās Ziemassvētku kantātes pirmatskaņojums.

Koncerta programma veidojusies lēni un pamazām, komponistam gadu gaitā sadarbībā ar dažādiem mūziķiem un dziedātājiem radot vairākas Ziemassvētku noskaņas dziesmas, kā arī pirms dažiem gadiem īstenojot vēlmi sarakstīt arī Ziemassvētku kantāti plašākam izpildītāju sastāvam.

Ziemas saulgriežu laiks komponistam Jānim Strazdam vienmēr ir bijis īpašs un Ziemassvētki allaž bijuši viņa mīļākie un gaidītākie svētki: ”Katru gadu strādājot pie dažādām Ziemassvētku koncertprogrammām, vienmēr rodas svētku sajūta, jo, tās gatavojot, radošā komanda šajā noskaņā dzīvo jau labu laiku iepriekš. Šogad Ziemassvētku laiks man atnāks ļoti īpašs, jo ar Kristīni, Zigfrīdu, kori “Laiks” un Liepājas kamerorķestri gatavojam programmu, kurā vienkopus skanēs mana Baltā laika mūzika – gadu gaitā sakrātās Ziemassvētku dziesmas, kuras dziedājuši Igo, Evita Zālīte, Andris Ērglis un Normunds Rutulis, bērnu ansamblis “Dzeguzīte” un citi izpildītāji.”

Koncertā “Viss šonakt ātrāk rimis” pirmatskaņojumu piedzīvos īpašs skaņdarbs – Jāņa Strazda komponētā Ziemassvētku kantāte ar Kārļa Skalbes, Valdas Mooras, Jāņa Ziemeļnieka, Veltas Tomas un Teodora Zeiferta dzeju.

Koncerta veidotāju un dalībnieku vēlme ir radīt svētku un miera sajūtas ikvienam klausītājam, radot gaišu un mazliet brīnumainu noskaņu pirmssvētku ikdienā. “Balts miers, balts klusums ienāk pilsētā. Un pēkšņi nogurušais cilvēks sajūt vieglu pieskārienu, tik vieglu kā mūziku, kā vēju. Viņam bija licies, ka apkārt neviena nav. Bieži vissvarīgākais nav ieraugāms, bet tikai sajūtams.” /J.Strazds/.

Pasākumu organizē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes kultūras programma (Kurzemes plānošanas reģions).

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars”, Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra kasēs, visās “Biļešu Paradīze” kasēs Latvijā, kā arī www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja