Tautas deju ansamblis “RUCAVIETIS”

Smaga darba un sūru mēģinājumu vadīti, Tautas dejas ansambļa “Rucavietis” dejotāji tiecas būt Latvijas labāko kolektīvu dejotāju rindās. Mūsu mērķis ir parādīt, ka spējīgi A grupas tautas deju kolektīvi sastopami ne tikai galvaspilsētā un tās tuvumā, bet arī lepnajā Kurzemes pusē.

vadītājs
Justs Patriks Celms

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansambli „RUCAVIETIS” 1953.gada pavasarī dibinājis Voldemārs Pūce. 1964.gadā par kolektīva vadītāju kļuva Lilija Bertovska, savukārt 1974.gada rudenī vadības grožus savās rokās ņēma Olita Laiveniece. No 2011. līdz 2016.gada vasarai kolektīvu vadīja Sandra Blumbaha. Šobrīd kolektīva vadītājs ir Justs Patriks Celms.

Sākot ar 1953.gadu „Rucavietis” ir piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, vairākos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām, tai skaitā Klaipēdā, Maskavā, Kaļiņingradā, kā arī Spānijā, Monako, Itālijā un citviet. Tāpat kolektīvs piedalās arī koncertos tepat Latvijā, kur ar vairākiem kolektīviem ir izveidojusies jau ikgadēja tradīcija – vienoties kopīgā deju solī gan labdarības, gan arī jubilejas koncertos.

Katras jaunās sezonas sākumā kolektīva dejotāji savā pulkā uzņem arvien jaunus un prasmīgus dejotājus, lai kopīgi tiektos pēc jaunām virsotnēm.