Tautas deju ansamblis “RUCAVIETIS” (kolektīva darbība šobrīd pārtraukta)

Smaga darba un sūru mēģinājumu vadīti, Tautas dejas ansambļa “Rucavietis” dejotāji tiecas būt Latvijas labāko kolektīvu dejotāju rindās. Mūsu mērķis ir parādīt, ka spējīgi A grupas tautas deju kolektīvi sastopami ne tikai galvaspilsētā un tās tuvumā, bet arī lepnajā Kurzemes pusē.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansambli „RUCAVIETIS” 1953.gada pavasarī dibinājis Voldemārs Pūce. 1964.gadā par kolektīva vadītāju kļuva Lilija Bertovska, savukārt 1974.gada rudenī vadības grožus savās rokās ņēma Olita Laiveniece. No 2011. līdz 2016.gada vasarai kolektīvu vadīja Sandra Blumbaha, bet tad līdz 2021.gada augustam – Justs Patriks Celms. 2021. gada septembrī vadības grožus pārņēma Vineta Egliena un kolektīvam pievienojās arī repetitors Kristaps Vahņenko.

Sākot ar 1953.gadu „Rucavietis” ir piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, vairākos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām, tai skaitā Klaipēdā, Maskavā, Kaļiņingradā, kā arī Spānijā, Monako, Itālijā un citviet. Tāpat kolektīvs piedalās arī koncertos tepat Latvijā, kur ar vairākiem kolektīviem ir izveidojusies jau ikgadēja tradīcija – vienoties kopīgā deju solī gan labdarības, gan arī jubilejas koncertos.

Katras jaunās sezonas sākumā kolektīva dejotāji savā pulkā uzņem arvien jaunus un prasmīgus dejotājus, lai kopīgi tiektos pēc jaunām virsotnēm.