Senioru deju kolektīvs “SIDRABVILNIS”

Esi kustīgs, lustīgs arī Tu!
Raitu soli, možu garu, dejot kamēr kustēt varu.
Kamēr vari, tikmēr dari! Mēs varam un darām.
Labi ir tur, kur mēs esam.
Mēs tie, kas sirdī vienmēr jauni.
Būt, varēt un gribēt - tie esam mēs - Sidrabvilnis
Var zvaigznes izdejot no grīdas un just, ka spēks pār malām iet.

vadītāja
Ingrīda Lūka

Pēc vairāku gadu pārtraukuma, Liepājā tika nolemts izveidot senioru tautas deju kolektīvu, un tā, 2010.gada 7.oktobris tika iezīmēts kā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra senioru deju kolektīva “SIDRABVILNIS” dzimšanas diena, savukārt 18.novembrī senioru deju kopa jau priecēja skatītājus piedaloties savā pirmajā svētku koncertā. Šis datums kolektīva vēsturē tika ierakstīts arī ar vārda „Sidrabvilnis” iegūšanu.

Jau nākamajā, 2011.gadā, jaunizveidotā kolektīva galvenais notikums bija piedalīšanās XVI Senioru Deju svētkos Ikšķilē. 2014.gada augustā kolektīvs devies arī savā pirmajā ārzemju ceļojumā uz Ungāriju, kur piedalījās “XI St.Stephens Internacional Folk Dance Festival”, bet 2017.gadā – uz Vasaras folkloras festivālu Prāgā.

2020.gadā senioru deju kolektīvs “SIDRABVILNIS” aizvadījis savu 10.sezonu. No 4 pāriem, kas aizsāka kolektīva darbību, šobrīd kolektīvā dejo jau 16 sievas un 12 vīri. Aiz muguras divi Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, kuros godam pārstāvēta Liepāju. Šo gadu laikā dejotāji tikuši arī pie jauniem tērpiem un kolektīva karoga.

2020.gads senioru deju kolektīvam “SIDRABVILNIS” bija svētku gads – rudenī ar krāšņu koncertu “Desmit gadus uz viļņa” tika nosvinēta 10 gadu jubileja.

Deja – tā ir mīlestība, atslodze no ikdienas darbiem, atpūta, satikšanās ar vienādi domājošiem un, protams, darbs, bet patīkams – tā saka paši dejotāji!

Moto: Lecam pa vecam, lecam pa jaunam!