Jauktais koris “LAUMA”

Dziedāt, būt kopā un rast prieku!

vadītāja
Mirdza Paipare

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “LAUMA” pastāv kopš 1986.gada. Kori dibināja un vada diriģente Mirdza Paipare. Kopš 1990.gada koris piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. Jauktais koris “LAUMA” ir arī starptautisko koru festivālu un konkursu dalībnieks, kuros iegūti arī Starptautiskas žūrijas vērtējumi un atzinumi. Savas darbības laikā koris koncertējis Itālijā (1995.), Šveicē (1998.), Vācijā (1998.,1999., 2000., 2001., 2002., 2004.), Zviedrijā (2004.). Koris “LAUMA” ir vienīgais koris Liepājā, kurš kopš 1997.gada ir Starptautiskās koru organizācijas “Europa Cantat” biedrs.

Korim „LAUMA” izveidojusies radoša sadarbība ar Mārtiņa Freimaņa fondu un Maestro Vilni Kronbergu, kurš sagatavojis daudzu dziesmu aranžijas, tai skaitā Mārtiņa Freimaņa dziesmām, kas piedzīvoja skaistu, klausītāju emocionāli un atsaucīgi uztvertu pirmatskaņojumu 2014.gada novembrī. Šīs dziesmas klausītāji augstu novērtē un tās kļuvušas par pastāvīgu kolektīva repertuāra sastāvdaļu.

2020. gada janvārī koris īstenoja kādu laiku lolotu ideju – koncertu “Ne tikai ABBA korim”, kurā koris izpildīja M.Freimaņa dziesmas kopā ar mūziķiem no grupas “Pēc Tumsas”. Koncertu kuplināja Maijas Kalniņas, Matīsa Pavītola un Emīla Dreiblata dziedājums, bet leģendārās zviedru grupas “ABBA” dziesmas izskanēja kopā ar muzikālā televīzija šova “X faktors” finālistēm, māsām Sanitu un Saniju Rozēm un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēknēm, topošajām solistēm Tabitu Balodi  un Undīni Melvicku.

2020.gada oktobrī izskanēja koncerts “No kino līdz teātrim”, kurā koris “Lauma” uzstājās kopā ar draugiem – Daumantu Kalniņu, Karīnu Tatarinovu, Simonu Raču, Jāni Rūci un Ārijas Helmutes mūzikas klases audzēkņiem. Koncerta programmā bija dzirdama Imanta Kalniņa un Raimonda Paula mūzika no kino un teātra izrādēm

Radošu gandarījumu koristiem sniedz komponista Andra Kristona, dziedātāju Laura Reinika un Jura Pavītola dziesmu izpildīšana – arī tās ieņēmušas savu vietu kora repertuārā un ir klausītāju gaidītas.

2021.gadā koris “Lauma” ar jubilejas koncertu “Skaistākās dziesmas” svin savu 35 gadu jubileju.