Jauktais koris “LAIKS”

Mums uzticēto un dāvāto Laiku piepildīt ar vērtīgu saturu – būt KOPĀ Mūzikā, Piedzīvojumos, Izaicinājumos, Priekā, Veiksmēs un Neveiksmēs. Bet vienmēr vienoti, saprotoši un atbalstoši, jo tikai tā var piepildīties LAIKS, MŪSU LAIKS.

vadītāja
Ilze Balode

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “LAIKS” dibināts 2005.gadā. Kopš dibināšanas kora diriģente un mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Balode. Šobrīd kormeistars ir Renārs Juzups, bet vokālā pedagoģe – Inese Romancāne. Kora pamatsastāvā dzied 45 dažādu paaudžu liepājnieki.

Koris “LAIKS” zināms kā interesantu koncertprogrammu veidotājs. Kolektīvs, kas nebaidās eksperimentēt, ikreiz cenšoties klausītājiem piedāvāt ko jaunu un nebijušu. Radošā sadarbībā ar daudziem māksliniekiem un komponistiem veidotas dažādas koncertprogrammas, izpildot gan Latvijas, gan pasaules komponistu radīto mūziku. Korim ir plaša pieredze, līdzdarbojoties dažādu projektu īstenošanā garīgās, laikmetīgās, populārās, džeza un simfoniskās mūzikas žanros – izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijā atpazīstamiem un populāriem komponistiem, kā arī ar daudziem Latvijas akadēmiskās un populārās mūzikas izpildītājiem. Kolektīvs bieži tiek pieaicināts dažādos radošos un inovatīvos projektos, kuri vienmēr ir labi izaicinājumi.

Koris “LAIKS” labprāt atsaucas labdarībai, piedaloties koncertakcijā “Uzcel savu baznīcu” Bruknā, bet par kora ikgadēju tradīciju kļuvis pašu iniciētais Ziemassvētku labdarības koncerts “Tuvu, tuvu…tepat”. Kolektīvs ar lielu prieku sadarbojies arī ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”.

15 gadu pastāvēšanas laikā koris “LAIKS” apliecinājis savas muzikālās spējas un izpildījuma kvalitāti, gūstot godalgotas vietas gan Latvijas, gan starptautiska mēroga konkursos. Koris vienmēr ir piedalījies Vispārējo latviešu Dziesmu svētku finālā – Koru karos.

Jauktā kora “LAIKS” Starptautiskie sasniegumi:

  • Atraktīvākā kora tituls Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā (2019.)
  • Čempiona tituls Eiropas koru olimpiādē (2017.)
  • 1.vieta jaukto koru kategorijā 8. Starptautiskajā Rimini koru konkursā Itālijā (2014.)
  • sudraba medaļa Čempionu kategorijā 8. Pasaules koru olimpiādē (2014.)
  • Grand Prix 19. Starptautiskajā S. Šimkus koru konkursā Lietuvā (2013.)

Kolektīvs arī turpmāk ir atvērts jauniem izaicinājumiem, atklājot jaunas un nebijušas pieredzes un sajūtas mūzikā, rādot vienotības un kopības spēku!