Jauktais koris “INTIS”

Iedomāti Nepārspējamā Trokšņa Iracionāla Sintēze

vadītāja
Ilze Valce

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” /„Iedomāti Nepārspējamā Trokšņa Iracionālā Sintēze”/ dibināts 1987.gadā diriģentes Ilzes Valces vadībā. „INTIS” ir pirmais kora kolektīvs Liepājā, kas sevi pieteicis starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos pēc Latvijas Neatkarības iegūšanas 1990.gadā, tālu nesot Liepājas vārdu pasaulē, popularizējot Liepājas un latviešu komponistu mūziku un izcīnot godalgotas vietas un atzinības nozīmīgos koru konkursos.

Savas darbības laikā kolektīvam bijusi auglīga sadarbība gan ar Liepājas simfonisko orķestri un diriģentiem J. Ozoliņu, A. Jansonu, N. Šnē, I. Resni, M. Kupču, A. Lakstīgalu, M. Sirmo, J. Liepiņu, gan ar Liepājas teātri – koris „INTIS” piedalījies 7 operu muzikālu izrāžu iestudējumos.

Kora „INTIS” dalībnieki ir gan Liepājas izglītības iestāžu skolēni, audzēkņi, studenti, gan strādājoši Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotāji. Kora repertuārā ir latviešu un aizrobežu komponistu oriģinālmūzika, un tautas mūzikas apdares. Īpaši nozīmīga vieta kora repertuārā vienmēr bijusi laikmetīgajai un tautas mūzikai, kā arī korim ir savs zīmols – svētā Valentīna dienas īpašais koncerts „Mīlas dziesmas”, kas klausītājus iepriecina jau vairāk nekā divdesmit gadus.

Koris “INTIS” vienmēr izcēlies ar savu mākslinieciskumu un radošu pieeju daudzu mūzikas projektu realizācijā.