Jauniešu teātra studijas PIRMIZRĀDE – Ēriks Vilsons “DAUDZ LAIMES!”

07.04.2015

Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 10. aprīlī, pulksten 19.00 Liepājas Jauniešu teātra studija un režisors Juris Ločmelis aicina uz pirmizrādi Ērika Vilsona lugas iestudējumam “Daudz laimes!” Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Ieejas maksa – 2 EUR.

Jauniešu teātra studijas vadītāja un režisora Jura Ločmeļa izvēle iestudēt Ērika Vilsona pirmo lugu “Daudz laimes!” aicina pārdomās par dažāda veida atkarībām, par spēju atklāti izteikt savas jūtas, par vērtībām un aizvien aktuālo iekšējo protestu pret iekārtu un sabiedrības stereotipiem. Luga, kas sarakstīta 1990. gadā, kā autors apgalvo, izrāžu, mēģinājumu un dzīves svinēšanas starplaikos, joprojām ir pārsteidzoši mūsdienīga.

Aktieris, režisors un rakstnieks Ēriks Vilsons apgalvo, ka iedvesmu lugai smēlies no tolaik “pieķemmētās” dramaturģijas tekstiem, ko bija grūti runāt, spēlēt un izteikt. Viņš stāsta: “Dzīve man apkārt tā nerunāja. Tā bija cita valoda. Sarunas teātrī bija piebārstītas ar tā laika sarunvalodu, slengu, divdomīgiem jokiem. Mūsu žargonā vārdi ieguva citu nozīmi. Lamas bieži vien kļuva par mīļvārdiņiem, bet novecojuši un cildeni izteicieni tika lietoti ar neslēptu ironiju. Tā bija protesta forma. Mēs toreiz apsmējām visu, gan valsts iekārtu, gan reliģiju, gan mīlestību. Bet tas nenozīmēja, ka esam no šīm vērtībām atteikušies. Vienkārši gribējām pārbaudīt, ko mums tas nozīmē. Varbūt meklējām jēgu pasaulei, kas gruva mūsu acu priekšā, raudama mūs līdzi uz “nezināmo zemi, no kurienes neviens nav atgriezies”, kā labpatika rakstīt Viljamam Šekspīram savā traģēdijā “Hamlets”. Jā, iespējams, ka tas bija mūsu “būt vai nebūt”. Un mums toreiz bija aizdomas, ka ne mēs pirmie, ne pēdējie.”

Lugas autors Ēriks Vilsons dzimis 1956. gadā Magadanā, Krievijā, taču uzaudzis un mūža apzinīgo daļu pavadījis Latvijā. 1982. gadā beidzis Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra nodaļu kā Drāmas teātra un kino aktieris. Līdz 2009. gadam bijis viens no vadošajiem Liepājas teātra aktieriem. Ēriks Vilsons ir arī vairāku lugu autors, kurš raksta arīdzan dziesmu tekstus teātrim un reizēm dzeju.

Režisors Juris Ločmelis par traģikomēdiju dalās pārdomās, ka “izrāde ir par mums – svētkiem, kas ieilguši, cerībām, kas kaut kad piepildīsies, mīlestību, kas varbūt vispār ir.” Galvenajās lomās piektdien redzēsim Kristapu Gēbeli un Justu Kurvinu. Lomās Sanita Sūniņa, Sanita Pūķe, Matīss Vite, Amanda Razma un Ruta Beile. Scenogrāfiju un kostīmus veidojusi māksliniece Dace Lanka.

Traģikomēdija 4. ainās bez starpbrīža un paredzēta jauniešiem no 12 gadu vecuma, ilgums: 1 stunda 30 minūtes. Izrādē smēķē.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja