Jauktajam korim “Kursa” 65 gadu jubilejas koncerts

25.05.2018

Sestdien, 26. maijā pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Kursa” 65 gadu jubilejas koncerts “Es atnācu uguntiņu”. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Kursa” ar diriģenti Ilzi Āboliņu, kormeistaru Gunti Vītolu un koncertmeistari Santu Jašinu šogad atzīmē savas radošās darbības 65 gadu jubileju. Par godu šim notikumam, ikviens tiek laipni aicināts uz kora jubilejas koncertu, kurā skanēs kora dziedātāju iemīļotās latviešu tautasdziesmas un latviešu komponistu orģināldziesmas. Koncertā kopā ar gaviļniekiem savus muzikālos sveicienus sniegs arī vairāki viesi – soliste Elizabete Elere,  Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu un jauniešu vokālā studija “Pērlītes” ar vadītāju Ivetu Loginu, kā arī Liepājas 8. vidusskolas tautas deju kolektīvs “Pumpuriņi” ar vadītāju Vinetu Eglienu un koncertmeistari Santu Jašinu.

Viens no senākajiem Liepājas koriem dibināts pirms 65 gadiem, 1953. gada maijā. Cauri gadu desmitiem, mērķtiecīgi darbojoties un saglabājot sevī neizsmeļamu mīlestību pret dziesmu, koris turpinājis pulcināt ap sevi dažādu paaudžu dziedātājus. Šobrīd kori „Kursa” par savu sauc aptuveni 30 dziedātāji, kuru vecuma amplitūda ir no 17 līdz pat 81 gadam. Viņus vieno dziesma, draudzība un neizsīkstošs dzīvesprieks.

Jaukto kori „Kursa” jau daudzus gadus ar lielu sirsnību vada diriģente Ilze Āboliņa, taču pašos pirmsākumos koris savu darbību aizsāka diriģenta Ludviga Leita vadībā. Vēlāk par kora māksliniecisko vadītāju kļuva Jānis Dreimanis, kurš, beidzot savu darbību korī, pienākumus un atbildību par kori nodeva diriģentes Tāmāras Ornas rokās. Viņa kora māksliniecisko vadību uzņēmās vairāk kā 20 gadus. Par kora „Kursa” radošajiem sasniegumiem gādājušas arī mākslinieciskās vadītājas Mirdza Skābarde un Sigita Vēvere. Arī kolektīva saviesīgā dzīve ir ļoti aktīva – regulāri tiek svinētas kora dalībnieku dzimšanas dienas, organizēti Ziemassvētku pasākumi un citas korī iedibinātās tradīcijas.

Jauktā kora „Kursa” 65 gadu darbība bijusi dažādām radošām izpausmēm un sasniegumiem bagāta. Kā vienu no kora nozīmīgākajiem sasniegumiem var minēt dalību visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. Arī šovasar koris piedalīsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, tāpēc paralēli jubilejas koncertam notiek arī aktīva gatavošanās ikviena dziedātāja un dejotāja gaidītākajam vasaras notikumam.

Uz kora jubilejas koncertu mīļi aicināts ikviens interesents, īpaši gaidīti ir visi bijušie kora dziedātāji! Ieeja pasākumā ir bez maksas.