Rotu izstāde “Citāda dzintara dziesma” mākslas salonā “Ludviķis”

14.01.2022

Šo sestdien, 15. janvārī, mākslas salonā “Ludviķis” ieskanēsies “Citāda dzintara dziesma” – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Zītars” rotu izstāde.

Studijas vadītāja Austra Ziemele pastāstīja, ka darbošanās laiks aizvadītajā gadā bijis atšķirīgs no ierastā, apstākļi piespieduši domāt un strādāt citādāk. “Nemainīgi ceļam godā Baltijas jūras dzintaru, kas ir mūsu dārgakmens un lepnums. Līdzās tam, rotās izmantojam arī citus dabas materiālus – koku, akmeni, ādu, gliemežvākus un jūras zāles. Daži mūsu studijas dalībnieki ar dzintaru strādā jau vairāk nekā 50 gadus, kuru laikā vaļasprieks kļuvis par profesiju. Mūsu meistaru rotas pabijušas izstādēs dažādās Latvijas pilsētās, kā arī ārzemēs – Anglijā, Bulgārijā, Vācijā, Polijā, Zviedrijā, Ungārijā, Krievijā, Kiprā, Portugālē, arī Austrālijā, Korejā un Japānā. Aicinām aplūkot mūsu jaunāko veikumu!”

Izstādē būs redzami Solveigas Vārnas, Ludmilas Kadekas, Imanta Roļļa, Andra Gūtmaņa, Ilmāra Kuncīša, Harija Kalēja, Māra Vīģeļa, Andra Grebja, Austras Ziemeles, Ilzes Šēferes un Ingas Kleinas darbi.

Dzintara rotu izstādi “Citāda dzintara dziesma” mākslas salonā “Ludviķis” varēs aplūkot līdz 15. februārim. Salons atvērts 11-18 (II-VI). Ieeja brīva.