Fotostudija “FOTAST” aicina uz izstādi “MANA. PILS. SĒTA.”

04.11.2014

  

Ceturtdien, 6. novembrī, pulksten 17.30 ikviens interesents aicināts uz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas „FOTAST” dalībnieku darbu izstādes “Mana. Pils. Sēta.” atklāšanu Liepājas Olimpiskā centra 1. stāva foajē. Izstāde apskatāma līdz 2015. gada 6. janvārim.

Fotostudijas „FOTAST” biedri aizvadījuši raženu un radošu gadu, gan ikdienā tverot pasākumu mirkļus un radot skaistas fotosesijas, gan ielūkojušies pasaulē un cilvēkos caur „fotoaparāta aci”, veidojot mākslas darbus personālizstādēm. Gada sākumā uz fotoizstādi „Rakstīts sudrabā” aicināja Pēteris Jaunzems, martā fotomāksliniece Irina Tīre veidoja personālizstādi „Austra un bērni”, savukārt Edgars Pohevičs Liepājas dzimšanas dienā Rīgā eksponēja savus darbus personālizstādē „Es mīlu savu Liepāju”. Piecas fotogrāfes – Vineta Jaunzeme, Irina Tīre, Līga Evaldsone, Līga Bora un Daina Ģibiete – piedalījušās arī starptautiskajā fotoizstādē Izraēlā.

Gada noslēgumā un valsts svētku laikā fotostudija „FOTAST” liepājniekiem un Liepājas viesiem sniedz iespēju baudīt fotogrāfu izlolotos darbus izstādē „Mana. Pils. Sēta.”. Tajā būs apskatāmi deviņpadsmit lielformāta fotodarbi, kas radīti pēdējo trīs gadu laikā. Eksponētos darbus no teju simts iesniegtajiem izvēlējušies paši „FOTAST” biedri. Izstādē piedalās: Jānis Vecbrālis, Agris Klestrovs, Beate Sveile, Daina Ģībiete, Dana Liepa, Edgars Pohevičs, Edgars Polis, Gunārs Kopštāls, Gunita Kalēja, Irina Tīre, Iveta Meldere, Juris Novads, Kristīne Austere, Kristīne Kiseļova, Laila Dūna, Līga Evaldsone, Mārtiņš Sīlis, Valters Pelns un Vineta Jaunzeme.

 „Mēs katrs esam savas valsts, pilsētas, nama un sētas patrioti, tāpēc arī radās šāda ideja un tēma izstādei, kurā piedalās gandrīz visi šobrīd aktīvie „FOTAST” biedri, gan tie, kuri ir klubā no tā pirmsākumiem (1958.g.), gan tie, kuri pievienojās tikai šogad,” par izstādi informē fotostudijas „FOTAST” vadītājs Jānis Vecbrālis, piebilstot, ka izstādes darbos ir labi saskatāms un jūtams katra fotomākslinieka savdabīgais redzējums par tēmu.

Ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja sabiedrisko attiecību jomā