Diriģenta Jēkaba Ozoliņa 70 gadu jubilejai Liepājas kori velta koncertu “Paralēlie ceļi mūzikā”

02.12.2015

Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 6. decembrī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks diriģenta, mūzikas pedagoga un aranžētāja Jēkaba Ozoliņa 70 gadu jubilejai veltīts Liepājas pilsētas koru koncerts “Paralēlie ceļi mūzikā”. Ieeja bez maksas.

Šā gada 4. decembrī 70 gadu jubileju svin Jēkabs Ozoliņš – īstens latvietis, darba darītājs un sirdsbalss vadīts cilvēks. Savā dzīvē būdams koristu un mūziķu mīlēts diriģents, mūzikas pedagogs un aranžētājs viņš ieguvis vairākus titulus – četras reizes bijis Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku virsdiriģents, bet 2013. gadā Dziesmu svētkos iecelts par Goda virsdiriģentu, ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks un Goda Liepājnieks. Jēkabs Ozoliņš vienmēr darījis to, kam tic, ar pilnu pārliecību veicis savu sirds darbu, un tas tiek novērtēts – atzinība un mīlestība ir mūža ieguldījuma rezultāts.

Svētdien gaidāmais ilggadējam Liepājas koru apriņķa virsdiriģentam Jēkabam Ozoliņam veltītais koru koncerts ir liepājnieku mīlestības un pateicības apliecinājums un reizē arī aicinājums ieklausīties diriģenta vārdos: “Vienmēr esmu bijis pārliecināts, ka ar mūzikas valodu un tās izkopšanu var nodarboties visi, netraucējot cits citam. Ejot katram savu ceļu mūzikā, tas nevar vairs kļūt par konflikta iemeslu, bet gan dod iespēju cilvēkam kopt savu meistarību tajā virzienā, kurā viņš jūtas vislabāk, kas viņu visvairāk interesē. Tā ir mana dzīves filozofija, tādēļ es aizstāvu šo domu par paralēlajiem ceļiem mākslā, mūzikā. Esi tāds, kāds tu esi, strādā savā izvēlētajā virzienā, izkop to, un tie augļi nāks.”

Koncertā “Paralēlie ceļi mūzikā” Jēkabu Ozoliņu jubilejā sveiks gan paša vadītais jauktais koris “Līva”, gan citi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), “Laiks” (diriģente Ilze Balode), “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare), sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga), kā arī Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (diriģente Ilze Valce, kormeistare Olga Blauzde) un solisti Baiba Bite, Laura Bluķe, Sabīne Kubiloviča un Raivis Bružis. Muzikālo pavadījumu nodrošinās mūziķi Normunds Kalniņš, Raitis Eleris un Māris Zīlmanis un stīgu kvartets – Dita Barona, Beata Zariņa-Blaščinska, Maija Apenīte un Dace Ruperte. Koncertu vadīs Iveta Ļesina un Valdis Skujiņš.

Foto: Varis Sants

Informāciju sagatavoja:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja