Deju kolektīvs “Kvēle” aicina atsaukties bijušos dalībniekus

20.08.2019

Tuvojoties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Kvēle” 50 gadu jubilejai, tā vadītāja Ingrīda Lūka aicina atsaukties bijušos dejotājus dalībai jubilejas koncertā, kas notiks 18. novembrī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Deju kolektīva vadītāja Ingrīda Lūka pastāstīja, ka pirmā sanākšana ieplānota jau 7. septembrī, tāpēc pieteikumus gaida līdz 6. septembrim. Ar Ingrīdu Lūku var sazināties pa tālruni 29117552 vai rakstot uz elektronisko adresi ingried@inbox.lv.

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Kvēle” aizsākumi meklējami 1969. gada 18. novembrī. Valsts svētku datums kļuva par “Kvēles” dzimšanas dienu, jo toreizējais kolektīva vadītājs Aivars Frīdenbergs šajā datumā sasauca vienkopus visus dejotgribētājus un nodibināja deju ansambli. Sākumā ansamblis mitinājās kokapstrādes kombināta “Baltija” paspārnē, bet tā kā dejotgribētāju kļuva arvien vairāk, tad par kolektīva tālāko izaugsmi rūpes uzņēmās rūpnīcas “Sarkanais metalurgs” kultūras nams. Jau 20 gadus, kopš 1999. gada, deju kolektīvs “Kvēle” ir viens no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kuplās saimes. No 2000. gada kolektīvu vada tā bijusī dejotāja Ingrīda Lūka.