Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”

22.02.2018

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 24. februārī, no pulksten 11.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”, kurā šogad trīs vecuma grupās sacentīsies 18 ansambļi un 29 solisti no Liepājas, Rīgas, Tukuma, Kuldīgas, Talsiem, Sabiles, Aizputes, Grobiņas, Nīcas, Vaiņodes un Ozolnieku novada. Ieejas maksa – 3 EUR.

Konkursa “Pērļu lietus” dalībniekus, dziedātājus vecumā no 5 – 18 gadiem, vērtēs profesionāla žūrija: dziedātāja, nozares eksperte un profesionālā vokālā ansambļa “Putni” vadītāja Antra Dreģe, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe un nozares eksperte Mārīte Puriņa, dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins. Pēc katras vecumu grupas uzstāšanās notiks žūrijas sarunas ar vokālajiem pedagogiem, tādējādi sniedzot dziedātājiem un pedagogiem vērtīgus un izaugsmi rosinošus padomus.

Konkursantu sniegumu klausīties aicināts ikviens interesents. Vispirms, no pulksten 11.00 savas muzikālās prasmes rādīs jaunākie dziedātāji vecuma grupā no 5 – 7 gadiem, tad, no pulksten 14.00 uzstāsies bērni vecumā no 8 – 12 gadiem, savukārt vakarpusē, no pulksten 17.00 uz skatuves kāps jaunieši vecumā no 13 – 18 gadiem. Rezultātu paziņošana un dalībnieku apbalvošana notiks pēc katras vecuma grupas uzstāšanās.

Katrs vokālais ansamblis piedalās konkursā, izpildot divas dziesmas (vienu no tām a capella), solisti – vienu dziesmu pēc izvēles atbilstoši dalībnieka vecuma grupai. Konkursa nolikums paredz, ka tiek izpildītas tikai latviešu autoru dziesmas latviešu valodā.

Vērtēšana konkursā notiks 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām, ņemot vērā tehnisko izpildījumu, māksliniecisko sniegumu un kopējo skatuvisko tēlu. Atbilstoši žūrijas vērtējumam, dalībniekiem tiks piešķirtas mākslinieces Solvitas Bružes veidotās stikla balvas un diplomi I, II un III vietai katrā vecuma grupā, atzinības par labu sniegumu, kā arī pateicības raksti visiem dalībniekiem un mūzikas pedagogiem.

Ieejas maksa: 3.00 EUR. Biļetes pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv .

Sagatavoja
Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja