Annas Berezas lugas „Ezers Zaļš. Ūdens Sarkans” pirmizrāde

20.02.2013

Jaunuma titlulattēls 

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris aicina uz šīs sezonas jauniestudējuma – Anna Bereza „Ezers Zaļš. Ūdens Sarkans” – pirmizrādi svētdien, 24. februārī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Viencēliena traģikomēdijas režisore ir teātra kritiķe Ilze Kļaviņa, režisora asistente Ināra Kalnarāja, lomās – Inese Ceriņa un Roberts Bērziņš, scenogrāfija un kostīmi – Dace Lanka. Ieejas maksa 1.00 Ls.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātri februārī un martā skatītājiem piedāvās trīs jauniestudējumu pirmizrādes.

Pirmā notiks jau šajā nedēļas nogalē, 24. februārī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē, kad Tautas teātris pirmoreiz izrādīs Annas Berezas lugu „Ezers Zaļš. Ūdens Sarkans”. Darbs pie iestudējuma tapšanas aizsākts jau vasarā, kad teātra kritiķe un šīs iestudējuma režisore Ilze Kļaviņa un režisora asistente Ināra Kalnarāja cītīgi strādāja ar aktieriem – Inesi Ceriņu un Robertu Bērziņu, kuru sniegumu interesenti varēs novērtēt jau svētdien.

Ilzei Kļaviņai, kurai ir 15 gadu profesionālas režisores darba pieredze Latvijas Televīzijā, šī būs pirmā sadarbība ar Liepājas Tautas teātri. Līdz šim režisore ir veidojusi izrādes sadarbojoties ar neatkarīgo teātri „Kabata” un lietuviešu teātri „Miraclis”.

“Izrāde – pētījums. Kāpēc neesam laimīgi? Vai katrs no mums, kas vēlas realizēt savas radošās iespējas, nodzīvojot pilnvērtīgu, panākumiem bagātu dzīvi, dažkārt nedara tieši pretējo? Ciešam, vainojam līdzcilvēkus un domājam “Elle – tie ir citi”, gluži kā franču filozofs Ž.P.Sartrs,” par izrādi saka tās režisore, piebilstot, ka tas būs stāsts par divu cilvēku attiecību elli, paradīzi, šķīstītavu un par pieradumiem, kas nereti padara mūs smieklīgus.

Scenogrāfiju un kostīmus izrādei veidojuši Dace Lanka un Uldis Vaičis, muzikālo noformējumu – Mārcis Grīnbarts.

Ieejas maksa izrādē 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, kā arī „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6097.

Uzziņai:

Luga tapusi 2011. gadā un pirmais tās iestudējums ir Latvijas Nacionālajā teātrī kā Latvijas Kultūras akadēmijas (            LKA) studentes Arnitas Jaunzemes diplomdarbs. Tā vadītājs, režisors un LKA prof. Edmunds Freibergs, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, gaismu māksliniece Baiba Sīmane – Ambaine, producente Madara Aizgrāve, bet lomās iejutās Dace Bonāte, Zigurds Neimanis.

Lugas autore Anna Bereza (1974) dzimusi Krimā, Kerčas pussalā, šobrīd dzīvo Dņepropetrovskā.  Viņas dzejoļu krājumi un īsie stāsti publicēti dažādās antoloģijās un literārajos žurnālos.

Ar luga „Mimolet” („Мимолет”) Anna Bereza iekļuva finālistu vidū V Starptautiskajā dramatisko lugu konkursā „Brīvais teātris”, bet 2012. gadā ar luga “Ezers Zaļš. Ūdens Sarkans” („Зеленое озеро. Красная вода”)  uzvarētāja Otrajā Starptautiskajā  Badenvaileres („Баденвайлер”) konkursā.

2012. gadā viņas luga „Violeta raksta romānu” („Виолетта пишет роман”) ieguva otro vietu starptautiskajā dramaturģijas konkursā „Mazā pirmizrāde” („Маленькая премьера”).

Interesanti, ka Badenvaileres konkurss ir lugu konkurss krieviski rakstošiem, bet ārpus Krievijas dzīvojošiem dramaturgiem. Vieta Badenvailere ir tā, kur savas izcilās lugas rakstīja un ārstējās krievu ģēnijs Antons Čehovs.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja