Aicinām uz godalgoto izrādi “Aiziet jūriņā!”

22.11.2022

Šo sestdien, 26. novembrī, pulksten 13:00 Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts” godalgotā izrāde “Aiziet jūriņā!”. Ar šo izrādi, galvenās lomas atveidotāja Nora Pakalnišķe atzīmēs savu 70 gadu jubileju.

Stāsts “Aiziet jūriņā!” ir daļa no krājuma “Gaismā”, par kuru autore Jana Egle 2017. gadā saņēma Latvijas Literatūras gada balvu prozas kategorijā. Savukārt Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts” uzvedums “Aiziet jūriņā!”, kas tapis Karīnas Tatarinovas režijā, 2020. gadā ieguva Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotās ikgadējās amatierteātru iestudējumu skates titulu “Gada izrāde 2019”.  Diplomu par veiksmīgu aktierdarbu saņēmusi arī Lāsma Novada par Agates lomu un Nora Pakalnišķe par Jūrnieka lomu.

Uzveduma pamatā ir kādreiz Ziemupē dzīvojušas sievietes Annas Eniņas dzīvesstāsts. “Gatavojoties izrādei, aktieri brauca ekspedīcijā, lai satiktu cilvēkus, kuri pazinuši galveno varoni un pat izdevās satikt divas sievietes, kuru prototipi arī darbojas izrādē,” pastāstīja režisore Karīna Tatarinova, kas izrādi raksturo kā stāstu par sabiedrības izstumtajiem, kas dzīvo līdzās pastāvošai kārtībai un pieņēmumiem par “pareizi/nepareizi”; līdzās saprastajam un nesaprotamajam, kas biedē un liek norobežoties un līdzās tiem, kas skatās tam pāri caur cilvēcības prizmu un sniedz palīdzīgu roku. “Grūta, bet laba loma”, par Jūrnieku saka tā atveidotāja N.Pakalnišķe un atzīst, ka izrāde iedvesmo dzīvot. “Šis stāsts ir apliecinājums tam, ka dzīvot vienmēr ir vērts – dzīvot dzīvi, neskatoties ne uz ko,” piebilst režisore.

Skatītājus lūdzam ņemt vērā, ka gan aktieri, gan skatītāji izrādes laikā atrodas uz vienas skatuves, tāpēc sēdvietu skaits ir ierobežots – aicinām biļetes iegādāties savlaicīgi SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Cena 3 eiro. Laipni aicināti!