Aicinām tirgotājus pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

13.03.2023

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”, kas norisināsies 20. un 21. maijā “Līvas ciema svētkos” Liepājā, Zvejnieku alejā un tai piegulošā Jūrmalas parka teritorijā.

Kā minēts Nolikumā, dalībai „Līvas tirgū” var pretendēt amata meistars, mākslinieks, pārtikas ražotājs un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā tautas amatniecības un mākslas tradīcijās darinātus, oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus, strādā ar dažādām metodēm un materiāliem, apvienojot seno amatu prasmes, tehnoloģiju attīstību un mūsdienu dizaina elementus.

Ar “Līvas tirgus” Nolikumu var iepazīties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv sadaļā “Dokumenti/Nolikumi un pieteikumi”. Turpat atrodama arī elektroniskā Pieteikuma anketa. Pirms Pieteikuma anketas aizpildīšanas, rīkotāji aicina rūpīgi iepazīties ar Nolikumu.

“Līvas tirgus” dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ visus saņemtos pieteikumus izvērtēs īpaši izveidota ekspertu komisija, kurā iekļauti gan amatniecības un radošo nozaru profesionāļi, gan pašvaldības un sabiedrības pārstāvji. Kā pastāstīja “Līvas tirgus” koordinatore Selēna Jēkabsone, tirgus dalībnieku atlases kritēriji ir izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu un citu tautu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas amatnieku, mākslinieku un dizaineru darbos, gan radošajās meistardarbnīcās. Pretendentiem jārēķinās, ka līdzdalība svētkos noteikta abas dienas – 20. maijā 12:00-20:00 un 21. maijā 11:00–15:00. “Ņemot vērā, ka 20. maijs daudziem ir darba diena, šogad atklāšana plānota vēlāk nekā bija ierasts citus gadus un arī norises laiks pirmajā dienā ir pagarināts līdz pulksten 20:00”, piebilst S.Jēkabsone.

„Līvas ciema svētku” koncepcija gan mākslinieciskajās, gan amatnieku aktivitātēs ir Kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un attīstība, izglītojot sabiedrību, veicināt vērtību izpratni, cieņu pret kultūras daudzveidību, cilvēka radošo darbību, zināšanu un prasmju dzīvotspēju un nodošanu no paaudzes paaudzē. Galvenā uzmanība pievērsta amatu meistariem un māksliniekiem, kuri līdz mūsdienām pielieto senas un meklē jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā – dzintara apstrādē un rotu darināšanā, rokdarbos un aušanā, koka un metāla apstrādē, keramikā, latviešu tradicionālajā virtuvē, mākslā, dizainā un citās jomās.