Aicinām korus no visas Latvijas pieteikties dalībai jaukto koru dziesmu dienā

16.08.2019

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, jauktais koris “Kursa” un tā diriģente Ilze Āboliņa aicina korus no visas Latvijas līdz 20. septembrim pieteikt dalību jaukto koru dziesmu dienā “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Dziesmu diena norisināsies šā gada 19. oktobrī Liepājā.

Jaukto koru dziesmu dienas mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīciju kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību, kā arī veicināt Latvijas pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību caur muzikālām, radošām un fiziskām aktivitātēm.

Dienas gaitā svētku dalībniekiem ieplānotas sportiskas aktivitātes, kurās varēs sacensties veiklībā, radoši izpausties komandu vizuālajā noformējumā un atbalstītāju atraktivitātē. Pēcpusdienā notiks koru mēģinājumi, bet pulksten 17.00 svētku dalībnieki un skatītāji pulcēsies koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Koncertā katrs koris izpildīs trīs dziesmas – latviešu tautasdziesmu apdares, no kurām viena dziesma var būt arī kāda komponista oriģināldziesma ar tautasdziesmas vārdiem, bet noslēgumā svētku dalībnieki vienosies kopkorī. Koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Āboliņa.

Ar Jaukto koru dziesmu dienas nolikumu var iepazīties ŠEIT. Turpat atrodama arī pieteikuma anketa, kas jāaizpilda līdz 20. septembrim. Ja izlasot nolikumu rodas kādas neskaidrības, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Signi Blumbergu pa tālruni 63481253 vai elektroniski signe.blumberga@liepaja.lv.