Aicina uz Vairas un Māra Viģeļu dzintara rotu un Līgas Evaldsones fotogrāfiju izstādes “Saule i tuvāk” atklāšanu

29.09.2017Pirmdien, 2. oktobrī, pulksten 17.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz izstādes “Saule i tuvāk” atklāšanu Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā. Izstādē, kas bez maksas būs apskatāma līdz 29. oktobrim, eksponētas tautas lietišķās mākslas studijas “Zītars” meistaru Vairas Viģeles un Māra Viģeļa radītās dzintara rotas un fotostudijas “FOTAST” vadītājas Līgas Evaldsones veidotās Latvijas dabas ainavu fotogrāfijas.
Vaira un Māris Viģeļi ir Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studijas “Zītars” (vadītāja Austra Ziemele) dalībnieki – meistare Vaira Viģele pirmās nodarbības studijā apmeklēja 1979. gadā, bet no 1985. gada interesantajā nodarbē – dzintara un metāla apstrādē – iesaistīja arī savu dēlu Māri. Kopā abi radījuši daudz vērtīgu rotu, sevišķu vērību pievēršot Dienvidkurzemes etnogrāfiskajām rotām. Turklāt savā darbā savienojot senatnīgo ar moderno, radītas arī skaistas mūsdienīgas rotas. Meistaru veidotās rotas eksponētas izstādēs gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs.

Fotogrāfe Līga Evaldsone stāsta, ka fotoizstādi, sadarbībā ar dzintara rotu meistariem, veidojusi kā dāvanu gan sev, atzīmējot savu 35. jubileju, gan kā dāvanu savai zemei tuvojošajā simtgadē. Fotoizstāde tapusi no Kurzemes pusē vairāku gadu garumā uzņemtām fotogrāfijām dažādos gadalaikos un tajā būs skatāmi gan dabas skati, ainavas, gan tuvplāni. Līga Evaldsone, kurai šī būs jau otrā personālizstāde, atklāj: “Tā ir mana Latvijas sajūta – sauli sirdī, pat tad, kad mākoņi to aizsedz, un miers, ko dod pastaigas pa mežu vai gar jūras krastu.”

Informāciju sagatavojusi:

Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja