Aicina uz Edgara Račevska 80 gadu jubilejas koncertu

05.12.2016
Jaunuma titlulattēls

Foto: Ieva Benefelde

Svētdien, 11. decembrī, pulksten 12.00 (pēc dievkalpojuma) Liepājas Lutera baznīcā, Jelgavas ielā 62, notiks diriģenta Edgara Račevska 80 gadu jubilejas koncerts, kurā diriģentu svētkos sveiks jauktais koris “INTIS” un jauktais koris “Lauma”. Ieeja bez maksas.

Šogad lielu jubileju atzīmē diriģents, pedagogs un komponists Edgars Račevskis, kura mūžs veltīts kormūzikai – viņš gan komponējis darbus koriem, gan dibinājis un vadījis vairākus korus, tai skaitā bijis arī Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora “Gaudeamus” dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Kopš 1970. gada E.Račevskis ir vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents un kopš 2013. gada – Goda virsdiriģents. 1996. gadā E.Račevskis kļuva arī par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. Liepāja diriģentam allaž bijusi tuva, jo tajā pavadīti nozīmīgi laika posmi: no 1951.-1953. gadam E.Račevskis mācījās Liepājas Mūzikas vidusskolā slavenā Liepājas diriģenta Jāņa Dreimaņa kordiriģēšanas klasē, bet laikā no 2000.-2003. gadam strādāja Liepājas Universitātē (tolaik Liepājas pedagoģijas akadēmija) par profesoru “Mūzikas skolotāja” studiju programmā.

Jubilejas koncertā diriģentu sveiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare), kā arī soliste Līga Jekševica un ērģelnieks Tālivaldis Deksnis, kurš arī šogad, 26. oktobrī, atzīmēja 70 gadu jubileju. Likumsakarīgi, ka sveicēju vidū ir E.Račevska audzēknes – kora “Lauma” diriģente Mirdza Paipare 1979. gadā absolvējusi E.Račevska kordiriģēšanas klasi pamatstudijās, bet 1989. gadā maģistrantūrā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, savukārt, kora “INTIS” diriģente Ilze Valce absolvējusi E. Račevska kordiriģēšanas klasi maģistra studijās JVLMA 1995. gadā.

Koncerta programmā skanēs Edgara Račevska, Pētera Vaska, Lūcijas Garūtas, Jāņa Dreimaņa, Pētera Barisona, Jāzepa Vītola un Volfganga Dārziņa skaņdarbi.

Ieeja koncertā bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja