Aicina pieteikties Tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni” Liepājā

29.02.2016

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka aicina Latvijas jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvus līdz 2016. gada 21. martam pieteikties Tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni”, kas notiks šī gada 16. aprīlī Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Radošais un atraktīvais Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni” Liepājā notiks jau divpadsmito reizi, iepriekšējos gados pulcējot tautas deju kolektīvus no Rīgas, Tukuma, Jelgavas, Ventspils, Kuldīgas, Durbes, Liepājas un citām Latvijas pilsētām, lai skatītājus priecētu ar bagātīgu un daudzkrāsainu koncertprogrammu.

Festivāls radīts ar mērķi stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, kopā aicinot Latvijas deju kolektīvus, kas veicina vadītāju jaunradi, pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī rosina jauniešu un vidējās paaudzes dejotāju radošās aktivitātes. Šis festivāls ir īpašs ar tradīciju rīkot arī sportiskās aktivitātes – “3+3 pilienu sacensības”, sniedzot dalībniekiem iespēju sacensties arī sportā un apliecinot sadarbību komandā un arīdzan kolektīvu draudzību.

Koncertam deju kolektīvs aicināts pieteikt trīs dejas, no kurām viena – raksturdeja (groteska, komiska), viena – Deju svētku repertuāra pārbaudes skates deja, viena – brīvas izvēles deja.

Ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvēju nosaka festivāla rīkotāju izveidota žūrija, apkopojot “3+3 pilienu sacensību” un koncerta skatītāju simpātiju balsojuma rezultātus. 2015. gadā šo balvu ieguva VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Dardedze” (vadītāja Ilze Kronberga).

Deju kolektīvi, kas vēlas piedalīties Tautas deju festivālā “Aprīļa pilieni”, aicināti iepazīties ar nolikumu ŠEIT un pieteikties līdz 2016. gada 21. martam, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to elektroniski uz e-pastu selena.vasiljeva@dome.liepaja.lv vai pa faksu: 63423505.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja