Tautas mūzikas programmā “Līvas upe” šogad “Tautumeitas”, “Elektrofolk” un “Nepieradinātā folka orķestris”.

09.05.2018

19. un 20. maijā Liepājā notiks vērienīgais tradicionālās kultūras notikums “Līvas ciema svētki”. Divas dienas Liepājas promenādē ikviens varēs baudīt bagātu kultūras programmu, kā arī uz divām skatuvēm klausīties dažādu žanru, krāsu, formu un noskaņu tautas mūziku programmā “Līvas upe”. Apmeklētājus priecēs tādas mūziķu apvienības kā “Tautumeitas”, “Elektrofolk”, “Zāle”, “Nepieradinātā folka orķestris”, “Zari” un citi.

Tautas mūzikas programma “Līvas upe” šogad turpina iesākto tradīciju un iepazīstina “Līvas ciema svētku” apmeklētājus ar dažādām tautas mūzikas un folkroka grupām, folkloras kopām un kapelām, ļaujot novērtēt latviešu un pasaules tautas mūziku gan klasiski tradicionālā skanējumā, gan laikmetīgā un varbūt pat neierastā formātā, tajā pašā laikā saglabājot tautas muzicēšanas tradīciju vērtības. Šajā gadā tautas mūzikas programma “Līvas upe” norisināsies uz divām skatuvēm – mūziķi uzstāsies gan uz apmeklētājiem jau pazīstamās Promenādes skatuves, gan arī īpaša noskaņa tiks radīta jaunapgūtajā Juliannas pagalmā, kur “Līvas upes” skatuvi piepildīs akustiskākas mūziķu programmas.

19. maijā no pulksten 12.00 līdz 19.00 uz Liepājas Promenādes lielās skatuves klausītājiem būs iespēja dzirdēt etno mūzikas grupu “Tautumeitas”, neparastā tautas mūzikas skaņējuma īpašniekus ”Elektrofolk”, indie folk apvienību “Zāle”, postfolkloras grupas “Zari” un “Saule i tuvāk”, etno kompāniju “Zeidi”, kā arī tumšfolka grupu “Rāva”. Savukārt Juliannas pagalmā akustiskāku noskaņu piedāvās postfolka grupa “Svīres”, tautas mūzikas ansamblis “Neparasts gadījums”, folkloras kopas “Saknes” un “Vēlava”, kā arī vokālais ansamblis “Šokolāde”.

Video: Tautumeitas – Dai Citas Meitas

Video: Zari – Ieraksts no koncerta Liepājā

Svētdien, 20. maijā, kad svētki noritēs no pulksten 11.00 līdz 15.00, uz abām “Līvas upes” skatuvēm muzicēs tādas muzikālās apvienības kā “Nepieradinātā folka orķestris”, entoprieka grupa “Ogas”, postfolka apvienība “Daba San”, kā arī “Stiprās sievas”, “Vēlava” un “Svīres”.

Video: Nepieradinātā folka orķestris – Antarktīda kūst

Nu jau vairākus gadus “Līvas ciema svētki” nav iedomājami bez latviešu tautas dejām, kuras divu dienu garumā uz “Līvas ciema laukuma skatuves” izdejo dažādu paaudžu deju kolektīvi no visas Latvijas. Arī šogad svētku ietvaros veidota krāšņa tautas deju programma, kurā apvienojušies teju visi Liepājas deju apriņķa kolektīvi. Atzīmējot Latvijas simtgadi un esamību ceļā uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, tautas deju programmā “Dzintara krasta ļaudis” dejotāji sniegs iespēju ieskatīties gaidāmo svētku repertuārā.

Ikviens “Līvas ciema svētkos” atradīs gan savu svētku garšu, gan prieku un atpūtu dažādās norisēs – mūzikā, tautas dejā, “Līvas tirgū”, meistardarbnīcās, “Spēļu sētā” un dažādās radošās aktivitātēs, to skaitā šogad pirmo reizi svētku ietvaros, svētdien 20. maijā, starts tiks dots jau 9. Liepājas Tvīda velobraucam “Tvīda brauciens”. Svētku programma pilnā apjomā būs atrodama Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv, kā arī sociālajos tīklos #LivasCiems #LiepajasKC. Ieeja “Līvas ciema svētkos” ir bez maksas.
“Līvas ciema svētkus” piedāvā Liepājas pilsēta, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.