Vokālās mākslas notikumi oktobrī

06.10.2022

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz vokālās mākslas pasākumiem oktobrī.

Šo sestdien, 8. oktobrī no pulksten 12:00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļa koncertzālē norisināsies Latvijas vokālo ansambļu konkursa 1. kārta. To rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām.  Konkursa mērķis ir nodrošināt vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību, apzināt vokālo ansambļu kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu, kā arī veicināt katra vokālā ansambļa māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi, īpaši sekmējot izpildījumu a cappella, kas ir nozīmīga Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa. Kopumā konkursa 1. kārtā Liepājā piedalīsies 13 ansambļi. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru šajā konkursā pārstāvēs vokālais ansamblis “Šokolāde” vokālās pedagoģes Daigas Ozolas vadībā un vīru vokālais ansamblis “Dziedonis”, kuru vada komponists Valdis Aivars. Skatītājiem ieeja bez maksas.

15. oktobrī pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē jaukto koru dziesmu dienas koncerts “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Tradicionālais koru rudens saiets šogad svin 5. gadadienu. Liepājā sadziedās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Kursa” (diriģente Ilza Āboliņa), Garkalnes pagasta Kultūras centra “Berģi” jauktais koris “Garkalne” (diriģenti Evita Taranda un Jānis Taranda), Aizkraukles novada Seces Kultūras nama jauktais koris “Vīgante” (diriģente Diāna Austra Salmiņa), Rīgas Banku augstskolas jauniešu jauktais koris “Monēta” (diriģente Ilze Feldmane), Latvijas Universitātes absolventu jauktais koris “Jubilate” (diriģents Juris Kļaviņš) un Jēkabpils novada jauktais koris “Putni” (diriģente Santa Kasparsone). “Tautasdziesmas dzīvas, spēka pilnas un ikvienam tuvas tās padarām mēs paši, skandinot ikdienā, ceļot godā svētku reizēs un visos svarīgākajos dzīves notikumos. Visiem viena un katram sava,“ koncerta ideju raksturo mākslinieciskā vadītāja Ilze Āboliņa atklājot, ka dziesmu dienas koncertā katrs koris izdziedās savas mīļākās tautasdziesmas un kurzemniekiem būs iespēja dzirdēt arī sēļu tautasdziesmas, kuras dziedās viesi no Aizkraukles un Jēkabpils novada. Noslēgumā visi vienosies varenā kopkorī, lai skanētu “Krauklīt’s sēž ozolā” (Jāņa Cimzes apdare), “Sit kociņu pie kociņa” (Andra Kontauta mūzika) un “Pūt, vējiņi!” (Andreja Jurjāna apdare). Biļetes cena 3 eiro.

22. oktobrī pulksten 16:00 koncertzāles “Lielais Dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” (1.stāvā) jauktā kora “Laiks” un Cēsu Pils kora koncerts “Turpinājums”. Koncertā izskanēs gan zināmas latviešu melodijas, gan jaunākas un vērtību iemantojušas kora dziesmas un īpaša konkursa programma ar poļu, latviešu un amerikāņu autoru mūziku, ar ko koris “Laiks”, diriģentes Ilzes Balodes un kormeistara Kriša Pozemkovska vadībā, pārstāvēs Liepāju un Latviju XV Starptautiskajā koru festivālā “Varsovia Cantat” Polijā. Savukārt, Cēsu Pils koris liepājniekiem prezentēs īpašu programmu ar Selgas Mences, Ilonas Rupaines, Lauras Jēkabsones, Irīnas Mihailovskas un Agnetas Krilovas kora 25 jubilejai radītajiem jaundarbiem. Biļetes cena 5 eiro.

29. oktobrī pulksten 16:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē izskanēs koncerts “Skaistākās dziesmas kopā ar kori “Lauma””. Koncerta programmā Volfganga Amadeja Mocarta “Laudate Dominum” un latviešu komponistu – Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula un Raimonda Tigula skaņdarbi. Programmā iekļautas arī vairākas Mārtiņa Freimaņa dziesmas Viļņa Kronberga aranžijā. Jauktā kora “Lauma” 36 gadu dzimšanas dienas koncertu kuplinās kora draugi – vīru vokālais ansamblis “Dziedonis” Valda Aivara vadībā, mūziķi Emīls Dreiblats, Ainārs Pūpols, Ēriks Planics, dziedātāja Līga Jekševica un Ārijas Helmutes mūzikas klases audzēkņi, kuri sagatavojuši pārsteigumu korim un skatītājiem. Biļetes cena 3 eiro.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv