15. Bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu”

07.03.2018

Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 9. martā, pulksten 18.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz 15. Bērnu tautas deju svētku “Pilna sauja dzintariņu” lielkoncertu Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kur skatītājus priecēs bērnu un jauniešu deju kolektīvi no Liepājas, Rīgas, Saldus, Jelgavas, Līvbērzes un Dunalkas pagastiem. Ieejas maksa – 3.00 EUR.

Bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu” ir kļuvuši par patīkamu tradīciju, Liepājā vienkopus pulcējot bērnu un jauniešu deju kolektīvus un veicinot vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā. Svētku mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus Dziesmu un deju svētku procesā un tradīcijas ilgtspējas saglabāšanā, kā arī sekmēt bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu radošo darbību un māksliniecisko sniegumu.

Ik gadu mazie dejotāji ar prieku gaida šo notikumu, lai varētu doties izbraukumā un satikt draugu kolektīvus Liepājā, un piedalīties pat vairākos deju koncertos – ne tikai vakara lielkoncertā, bet arī pa dienu Liepājas skolās, rosinot Liepājas bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā mērķtiecīgu pašapliecināšanās iespēju un interesantu brīvā laika pavadīšanas veidu. Svētku dienā, 9. martā, pulksten 11.00 viesus Liepājas 8. vidusskolā uzņem vietējais skolas deju kolektīvs “Pumpuriņi” (vadītāja Vineta Egliena) un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā – skolas bērnu deju kolektīvs “Akmentiņi” (vadītāja Baiba Demitere). Savukārt vakarpusē dejotāji satiksies lielkoncertā pulksten 18.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Bērnu tautas deju svētkus “Pilna sauja dzintariņu” rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un bērnu deju kolektīva “Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa, Liepājā šogad uzņemot viesus no Rīgas, Saldus, Jelgavas, Līvbērzes un Dunalkas pagastiem. Svētku lielkoncertā skatītājus priecēs Rīgas Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” deju ansamblis “Dancītis” (vadītāja Ilze Dzene), Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra bērnu deju kolektīvs “Dzīpars” (vadītāja Baiba Rāzna), Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” bērnu deju kolektīvs “Ieviņa” (vadītāji Līga Ozola un Jānis Salzirnis), Jelgavas novada Līvbērzes pagasta kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Spīganiņa” (vadītāja Aiga Muzikante), Dunalkas kultūras nama mūsdienu deju kolektīvs (vadītāja Selēna Vasiļjeva) un mazie pašmāju mākslinieki – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa, repetitore Anna Katrīna Šķubura, koncertmeistare Ija Bebrīte).

Šogad svētkos uz skatuves kāps teju 200 dejotāji, lai priecētu ikvienu zālē sēdošo, savus pedagogus un priecātos paši, jo koncerta vadmotīvs ir prieks! Šodien, rītdien, ziemā, vasarā, agri no rīta un vakarā – priecāsimies par katru brīdi, uz to ikvienu aicinās arī pasākuma vadītāji – Liepājas Leļļu teātra tēli Luste un Gusts.

Ieejas maksa: 3.00 EUR. Biļetes pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv .

Sagatavoja
Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja